Druga edycja konkursu Vistula Folk Voice

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku z radością ogłaszają drugą edycję konkursu piosenki ludowej Vistula Folk Voice. Tak jak w poprzedniej edycji, konkurs składa się z dwóch etapów, a jedną z nagród głównych jest występ na koncercie galowym.

Vistula Folk Voice odbyła się po raz pierwszy w ramach XI edycji Vistula Folk Festival. W tym roku wracamy z drugą, niemal identyczną, ale już w pełni dopracowaną odsłoną konkursu.

Wzorem poprzedniej edycji, konkurs składa się z dwóch etapów, a jego odbiorcą są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Pierwszy etap, czyli przesłuchania konkursowe, zostaną przeprowadzone 10 sierpnia 2024 roku, od godz. 11, w sali koncertowej POKiS. Drugi etap przesłuchań konkursowych odbędzie się 21 sierpnia 2024 roku na Scenie w Parku Północnym, w ramach koncertu inauguracyjnego Vistula Folk Festival 2024. Drugi etap konkursu poprzedzą próby, które rozpoczną się od ok. godziny 11:00.

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą przesłać zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj:

W konkursie nie mogą brać udziału laureaci poprzednich edycji. Termin przyjęcia zgłoszeń upływa 10 lipca 2024 roku.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie wiekowe: Grupa l (7-9 lat), Grupa II (10-12 lat), Grupa III (13-15 lat) oraz Grupa IV (16-18 lat). Uczestnicy z każdej grup wiekowych mają przygotować dwa utwory: własny oraz utwór wskazany przez organizatora, przyporządkowany do kategorii wiekowej. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy wykonują wybrany przez siebie utwór. Laureaci, którzy będą występować podczas koncertu galowego, wykonują utwór muzyczny wskazany przez organizatora. Przesłuchania konkursowe będą otwarte dla publiczności, a jury, powołane przez Dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów, oceni umiejętności wokalne, interpretację wybranego utworu oraz dobór repertuaru.

Laureaci każdej grupy wiekowej otrzymają atrakcyjne nagrody, w tym nagranie w profesjonalnym studio nagrań, pieniężne nagrody w wysokości: 500 zł, 200 zł oraz 100 zł oraz udział w koncercie galowym Vistula Folk Festival w dniu 24 sierpnia 2024 roku, a także nagrody ufundowanie przez partnerów konkursu, o których poinformujemy wkrótce.

Przypominamy, że uczestnicy muszą przestrzegać wymogów programowych, wykonując utwory z dziedzictwa polskiej kultury ludowej, wykluczając piosenki disco polo oraz biesiadne. Uczestnicy muszą dostarczyć nośnik z nagraniami swoich utworów, oznaczony tytułem utworu oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika, na dwa dni przed pierwszym etapem konkursu.

0

Start typing and press Enter to search