Zapraszamy na Jubileusz Ryszarda Wolbacha!

Zapraszamy 1 marca do sali koncertowej POKiS na jubileuszowy koncert Ryszarda Wolbacha p.t „70 mil szczęścia”. W wydarzeniu tym udział wezmą: gitarzysta i kompozytor Krzysztof Misiak, Robert Krajewski (akordeon, keyboards i śpiew), Zbigniew Żuk (reprezentant nurtu piosenki poetyckiej), chór Vox Singers (laureat wielu międzynarodowych festiwali chóralnych) oraz lubelski zespół Dr Gree. Koncert poprowadzą Ryszard Wolbach oraz Barbara Szafraniec (autorka wydawnictw o charakterze motywacyjnym). Koncert odbędzie się o godz.19.00.

Bilety, w cenie 50 zł, dostępne w sprzedaży na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10).

Koncert odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz pod Honorowym Patronatem Starosty Płockiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Płock FM, infoplockTV i Tygodnik Płocki.

Ryszard Wolbach w latach 70-tych założył zespół Babsztyl. Z zespołem Babsztyl wielokrotnie wystąpił na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Pikniku Country w Mrągowie. Płyta „Szykuj się bracie” uzyskała status złotej, sprzedając się w nakładzie ponad 230 000 egzemplarzy. Piosenka „W siną dal” stała się ogromnym przebojem, dając zespołowi Babsztyl popularność i stałe miejsce na polskiej scenie muzycznej.

 

Wraz z Krzysztofem Jaworskim, Stanisławem Czeczotem i Jarosławem Zdankiewiczem stworzył w latach 90-tych kultową do dziś formację Harlem. Ta rdzennie rockowa grupa stworzyła wiele wspaniałych utworów inspirowanych muzyką z pogranicza bluesa i rocka. Takie piosenki jak „5:30”, „Jak lunatycy”, „Kora” czy „Kiedy góral umiera” przeszły dzięki charyzmie i szczerości wokalu Ryszarda Wolbacha do historii polskiej muzyki rockowej.

Przez lata nierozłącznie związany z Płockiem, w którym wraz z Agencją IDO organizował wiele spektakularnych wydarzeń artystycznych takich jak: Rockowa Noc z Orkiestrą, Dzień Dziecka z udziałem 3,5 tysiąca dzieci z płockich szkół, sześciokrotnie Płock Cover Festiwal z udziałem takich gwiazd muzyki rockowej jak Slade, Uriah Heep czy Therion i Blind Guardian. Festiwal gromadził wielotysięczną publiczność z Polski i zagranicy, znakomicie promując miasto Płock, o czym świadczy chociażby ilość wydawanych rok rocznie (od 100 do 140) akredytacji dla dziennikarzy z takich krajów jak: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, a nawet Japonia.

Fot. Anna Bronikowska

Ryszard Wolbach wraz z Kamilem i Barbarą Szafraniec są pomysłodawcami i jednocześnie producentami szerokiego projektu o głębokim aspekcie społecznym, psychologicznym i motywacyjnym „Kolory Nadziei”. Projekt ten składa się z: widowiska muzycznego, wydawnictwa oraz cyklu szkoleń. Jego motto brzmi: „Jesteś tu po to, żeby żyć. Nie przegap życia.”

Obecnie Ryszard Wolbach realizuje projekt „ Masz Wiadomość” , w którym komentuje za pomocą swoich piosenek aktualne wydarzenia zmierzające do radykalnej zmiany porządku Świata.

Zapraszamy 1 marca o godz. 19 do sali koncertowej POKiS (Jakubowskiego 10) na koncert jubileuszowy Ryszarda Wolbacha. Bilety, w cenie 50 zł, dostępne w sprzedaży.

 

0

Start typing and press Enter to search