Kochasz śpiewać? Weź udział w Vistula Folk Voice

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku z radością ogłaszają pierwszą edycję konkursu piosenki ludowej Vistula Folk Voice. Konkurs składa się z dwóch etapów, a jedną z nagród głównych jest występ na koncercie galowym.

Vistula Folk Voice odbędzie się po raz pierwszy w ramach tegorocznej edycji Vistula Folk Festival. Konkurs składa się z dwóch etapów, a jego odbiorcą są dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Pierwszy etap, czyli przesłuchania konkursowe, zostaną przeprowadzone 19 sierpnia 2023 roku, od godz. 11, w sali koncertowej POKiS. Drugi etap przesłuchań konkursowych odbędzie się 23 sierpnia 2023 roku na Scenie w Parku Północnym, w ramach koncertu inauguracyjnego Vistula Folk Festival 2023, także od godz. 11.

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą przesłać zgłoszenie za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego pod LINKIEM. Termin przyjęcia zgłoszeń upływa 11 sierpnia 2023 roku.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie wiekowe: Grupa l (7-9 lat), Grupa II (10-12 lat), Grupa III (13-15 lat) oraz Grupa IV (16-18 lat). Uczestnicy z każdej grup wiekowych mają przygotować dwa utwory: własny oraz utwór wskazany przez organizatora, przyporządkowany do kategorii wiekowej. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy wykonują wybrany przez siebie utwór. W przypadku awansu do koncertu laureatów, uczestnik wykonuje utwór muzyczny wskazany przez organizatora.

Przesłuchania konkursowe będą otwarte dla publiczności, a jury, powołane przez Dyrektora Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów, oceni umiejętności wokalne, interpretację wybranego utworu oraz dobór repertuaru. Laureaci każdej grupy wiekowej otrzymają atrakcyjne nagrody, w tym nagranie w profesjonalnym studio nagrań, pieniężne nagrody w wysokości: 500 zł, 200 zł oraz 100 zł oraz udział w koncercie galowym Vistula Folk Festival w dniu 26 sierpnia 2023 roku, a także vouchery na zajęcia w Akademia Voice of Musical oraz vouchery na wokalne lekcje indywidualne w Akademia Voice of Musical.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy muszą przestrzegać wymogów programowych, wykonując utwory z dziedzictwa polskiej kultury ludowej, wykluczając piosenki disco polo oraz biesiadne. Uczestnicy muszą dostarczyć nośnik z nagraniami swoich utworów, oznaczony tytułem utworu oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika, na dwa dni przed pierwszym etapem konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu piosenki ludowej Vistula Folk Voice można znaleźć na stronie internetowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów – pokis.pl. Wszelkie pytania dotyczące konkursu należy kierować do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów na adres promocja@pokis.pl.

 

Zapraszamy na tegoroczną edycję VFF, bilety na koncert galowy do nabycia na stronie bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10).

Regulamin dostępny do pobrania poniżej.

0

Start typing and press Enter to search