Edukacja Filmowa! Trwają zapisy

Zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Właśnie ruszyły zapisy na rok szkolny 2023/2024 dla wszystkich poziomów edukacji w polskiej szkole.

Dobre kino mówi… nam coś o świecie, o nas samych. Dobre kino otwiera i zachęca do dyskusji. Jest spotkaniem, zaproszeniem do rozmowy. Kino za Rogiem w Płocku rozpoczęło nabór dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Na zgłoszenia czekamy do 4 października. Warto jednak podjąć decyzję przed wakacjami, bo liczba miejsc jest ograniczona .

Zachęcamy do pobrania katalogu na rok szkolny 2023/2024, w którym znajdują się wszystkie informacje o naszym projekcie. Przygotowaliśmy cały katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomu nauczania. Mamy nadzieję, że tak opracowane wersje zachęcą Was – nauczycieli i pedagogów – do wyboru odpowiedniego cyklu dla swojej klasy, bądź grupy przedszkolnej.

W nadchodzącym roku szkolnym zaplanowaliśmy w programie dwa nowe cykle:

nowy cykl dla przedszkoli: „Poznajemy emocje” – zależy nam bowiem, aby towarzyszyć najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości;

nowy cykl dla klas 7–8: „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – w ramach którego prezentujemy filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć.

 

PEŁNA LISTA CYKLI w KINIE ZA ROGIEM W PŁOCKU: tutaj

 

Ponadto w programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz – uwielbianej przez przedszkolaki – bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, zaś towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.

Zapraszamy do zapisów poprzez formularz, który jest dostępny na stronie nhef.pl.

0

Start typing and press Enter to search