Wyróżnienie dla pokisowych muzykantów

Kapela Płocka wróciła z wyróżnieniem z XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego, który w sobotę i w niedzielę (20, 21 maja) odbył się w Wolborzu niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego.
W koncercie konkursowym płocczanie zaśpiewali przeboje z dwudziestolecia międzywojennego i własne kompozycje.

Organizatorami wolborskiego festiwalu muzyki podwórkowej są: Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego AGRAFA i kapela Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego. W koncertach konkursowych wystąpiło 13 kapel z całej Polski, pierwszą nagrodę zdobyła grupa muzyków z warszawskiego Targówka.
Kapela Płocka powstała w 2016 r. w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów. Reprezentuje muzykę charakterystyczną dla folkloru miejskiego, ale słychać w niej także fascynację okresem międzywojennym.

Zespół kontynuuje muzyczne tradycje Płockiej Kapeli Podwórkowej; dwóch muzyków to członkowie właśnie tej formacji muzycznej. Obecnie gra w składzie: Andrzej Machnicki (kontrabas), Wojciech Gajewski (gitara, wokal), Piotr Frąś (akordeon), Michał Zawadzki Perkusja), Konrad Nowakowski (klarnet). W Wolborzu z muzykami wystąpiła gościnnie Monika Mulska (śpiew).

0

Start typing and press Enter to search