Drugi seans IO już w sprzedaży!

Ze względu na duże zainteresowanie filmem IO Jerzego Skolimowskiego, Kino za Rogiem w Płocku zaprasza na drugi pokaz filmu, 15 marca. Na seans 11 marca nie ma już biletów.

Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Był jednym z wielkich przegranych na festiwalu w Gdyni, ale wczoraj Polska Akademia Filmowa zrekompensowała to z naddatkiem. Film otrzymał aż 6 Orłów w kategoriach: NAJLEPSZY FILM, NAJLEPSZA REŻYSERIA, NAJLEPSZY SCENARIUSZ (Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska), NAJLEPSZE ZDJĘCIA (Michał Dymek), NAJLEPSZA MUZYKA (Paweł Mykietyn ), NAJLEPSZY MONTAŻ (Agnieszka Glińska).

Historia IO, za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera, wykracza poza ludzką perspektywę. Skolimowski stworzył głęboko humanistyczny manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Odyseja IO wiedzie przez całą Europę: od cyrku, przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności.

Za ekspresyjną, kreacyjną stronę IO odpowiadają operator Michał Dymek i wybitna montażystka, Agnieszka Glińska. Monumentalną, uwznioślającą każdy oddech osiołka muzykę skomponował Paweł Mykietyn, a w podróży towarzyszą bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.

Film jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na bilety.pokis.pl

 

Pełny repertuar KINA ZA ROGIEM na marzec:

0

Start typing and press Enter to search