Sztuka wystąpień publicznych – warsztaty praktyczne

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza do udziału w warsztatach praktycznych z zakresu sztuki wystąpień publicznych, które poprowadzi absolwent łódzkiej teatrologii i realizator teatru alternatywnego Łukasz Pięta. Warsztaty odbędą się w formie cyklu, na który składają się 4 spotkania (trzygodzinne) w terminach: 11 marca, 25 marca, 1 kwietnia oraz 22 kwietnia. Opłata 200 zł (za cały cykl zajęć).

Czy odczuwasz stres, lęk lub niepewność przed występami scenicznymi lub publicznymi? A może blokuje Cię trema, albo obawa, że Twoja prezentacja nie zainteresuje publiczności? Albo też zwyczajnie nie wiesz jak otworzyć się przed dużą grupą ludzi nawet, jeśli wiesz, że masz im coś istotnego do powiedzenia? Jeśli tak, to warsztaty praktyczne ze sztuki wystąpień publicznych są odpowiedzią na Twoje potrzeby.

W czasie proponowanych zajęć otrzymasz podstawy tego, jak przygotować się do prezentacji scenicznej i przykuć uwagę widzów. Poznasz metody zaangażowania uwagi odbiorców. Oswoisz się ze sceną i narzędziami prezentacyjnymi. Przygotujesz się na krytyczną ocenę widzów oraz wypracujesz sposoby radzenia sobie ze stresem. Realizowane w POKiSie warsztaty, to szkolenie pełne praktycznych wskazówek scenicznych, które możesz wykorzystać także w pracy i w życiu.

Kiedy?

Warsztaty są w formie cyklu, na który składają się 4 spotkania (trzygodzinne).
Zajęcia odbędą się w soboty, w godz. 10.00–13.00, w terminach:
• 11 marca
• 25 marca
• 1 kwietnia
• 22 kwietnia
(Zapisując się na zajęcia sugerujemy zarezerwować czas we wszystkich ww. terminach).

Gdzie?

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, ul. Jakubowskiego 10.

(W celu zdobycia jak najwięcej umiejętności praktycznych realizacja spotkań planowana jest w różnych przestrzeniach ośrodka – sala prób, kameralna sala kinowa, duża przestrzeń sceniczno-koncertowa).

Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, które chcą:
• poczuć się pewnie na scenie, na forum lub przed większą publicznością
• udoskonalić umiejętności przemawiania przed grupą słuchaczy, widzów lub odbiorców
• nauczyć się walczyć z tremą
• poznać podstawowe tajniki budowania scenicznego wizerunku oraz ciekawej narracji
• oswoić się ze sceną i narzędziami prezentacyjnymi

Opłata

200 zł

(Obowiązuje opłata za cały cykl zajęć – tj. za 4 spotkania warsztatowe. Nie ma możliwości opłaty za udział w pojedynczych zajęciach).

Program zajęć:

1. Opracowanie scenariusza i planu wystąpienia publicznego (przemówienia)
2. Budowa ciekawej narracji i sposoby przykuwania uwagi
3. Jak opanować tremę i lęk przed wystąpieniem
4. Przestrogi, czego nie robić na scenie i w prezentacjach
5. Jak budować wizerunek osoby pewnej i zdecydowanej
6. Metody wizualizacji narracji (praca z prezentacją, flipchartem, tablicą)
7. Podstawowe zasady zachowania na scenie, przed publicznością (ew. także przed kamerą)
8. Praca z głosem – podstawowe ćwiczenia emisyjne i artykulacyjne
9. Zajęcia praktyczne na dużej sali widowiskowej i w kameralnej przestrzeni prezentacyjnej

Warsztaty praktyczne „Sztuka wystąpień publicznych” realizowane są w oparciu o techniki teatralne i narzędzia sceniczne, które można w praktyce wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju prezentacji (np. biznesowych, naukowych, internetowych).

Prowadzący: Łukasz Pięta

Łukasz Pięta – absolwent łódzkiej teatrologii i realizator teatru alternatywnego (aktor, reżyser, scenarzysta). Założyciel niezależnego Teatru Napięcie (2005–2017). Wieloletni pracownik instytucji kultury w Łodzi i Warszawie. Realizator projektów kulturalno-teatralnych w wielu miastach Polski. Pracownik Działu Projektów Kulturalnych Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz opiekun artystyczny Zespołu Kreacji Teatralnej.

Limit uczestników: 10 osób

Zapisy na warsztaty praktyczne ze sztuki wystąpień publicznych trwają do 9 marca 2023 roku pod adresem: lukaszpieta@pokis.pl. Opłata 200 zł za cały cykl zajęć w terminach: 11 marca, 25 marca, 1 kwietnia oraz 22 kwietnia. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest uiszczenie opłaty za udział w zajęciach, najpóźniej do dnia 10 marca 2023 r.

 

0

Start typing and press Enter to search