Odkrycie Roku na deskach POKiSu – Jakub Skorupa – „Siedzimy na ławce tour”

Pochodzący ze Śląska Jakub Skorupa wychodzi z zimowego snu, aby spotkać się z Wami już w marcu w Płocku w ramach wiosennej trasy „Siedzimy na ławce – tour”. Wokalista, gitarzysta i autor tekstów, tworzący w alternatywie, na pograniczu hip-hopu, psychodelicznego rocka, melorecytacji i downtempo zagra dla Was smutne i wesołe piosenki ze swojego debiutanckiego albumu pt. „Zeszyt Pierwszy” 10 marca o godz. 19 w sali koncertowej POKiS (Jakubowskiego 10). Bilety w kwocie 49 zł już dostępne.

Jakub Skorupa pojawił się dosyć nagle. Na początku 2021 roku udostępnił w internecie swój utwór ,,Pociągi towarowe”, który puszczano w radiowych stacjach, zaś w serwisie Spotify odsłuchano go ponad 300 tysięcy razy. Jakub podchodzi ze Śląska, jest wokalistą, autorem tekstów, gitarzystą z zamiłowaniem do łączenia ze sobą różnych muzycznych gatunków oraz życiowych doświadczeń. Niegdyś handlował samochodami, nalewał piwo w górniczych knajpach, zajmował się produkcją filmów korporacyjnych, a nawet napisał teatralną sztukę pod tytułem ,,Życie męczy”. W międzyczasie swoje wypowiedzenie z korporacji napisał wierszem, aby móc tworzyć muzykę. Jak sam mówi, obserwuje świat rzeczywisty i stara się opowiadać o tym, co czuje i widzi.

Debiutancki, wydany już po 30-stce album „Zeszyt Pierwszy” pobrzmiewa dźwiekami Śląska, gdzie Jakub tworzy i żyje na co dzień. Jako nastolatek grał na gitarze w zespole Starvin’ Marvin. Znaczącą inspiracją dla debiutanckiego albumu był dla niego wyjazd do Londynu i praca w prestiżowum studio animacji. Te i każde z innych działań Kuby inspirowały go przez lata, aby później przenieść się do warstwy tekstowych utworów. Te inspiracje to doświadczenia pokoleniowe rocznika 80-90’. Podczas festiwalowego lata 2022 można było gołym okiem zobaczyć współodczuwanie rówieśników Jakuba, gdy podczas największych wydarzeń muzycznych koncerty artysty gromadziły pod sceną rzeszę fanów, którzy „mieli podobnie”.

Jakub Skorupa został wyróżniony 3. miejscem w plebiscycie Gazety Wyborczej „Sanki”. W tym roku artysta otrzymał nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku. Obecnie Jakub skupia się na tworzeniu materiału na kolejną płytę. Najnowsze wydanie to live sesja z Ruin Teatru Wiktoria.

Jakub Skorupa wystąpi na deskach POKiSu w ramach cyklu AlterStacja.

10/03/2023, godz. 19
Sala koncertowa POKiS (ul. Jakubowskiego 10)
Bilety w cenie 49 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w Bileterii POKiS.

0

Start typing and press Enter to search