Ferie w POKiS-ie

Śniegu póki co ani widu, ani słychu, a ferie zimowe 2023 coraz bliżej. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów przygotował moc kulturalnych atrakcji i zaprasza dzieci oraz młodzież do wzięcia w nich udziału. W planach są m.in. warsztaty plastyczne, taneczne, a także seanse filmowe.

Wasze dzieci lubią malować i rysować, ale w roku szkolnym brakuje im czasu na realizowanie swoich twórczych pasji? Ferie zimowe będą zatem idealną porą, żeby rozwijać się artystycznie! W dniach 13-17 lutego (w godz. 11-13) Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży (CH Mosty, ul. Tysiąclecia 2A) organizuje warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „W dżungli sztuki”, które umożliwią ciekawie i twórczo spędzić czas. Zapisy pod numerem tel. 24 369 16 08. Liczba miejsc ograniczona. Koszt zajęć to 50 zł za uczestnika.

Kolejną propozycję znajdziecie w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma (CH Wisła, ul. Wyszogrodzka 144). Od 20 do 24 lutego w będą odbywały się warsztaty artystyczne „Wybieram sztukę”. Spotkania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym będą przebiegały z podziałem na grupy w godz. 10.30-12.00 i 12.30 -14.00. W programie znajdą się zajęcia rysunkowe, malarskie i graficzne. Zapisy pod nr telefonu: 532744160 w godz. 9-15 od poniedziałku do piątku, liczba miejsc ograniczona. Koszt zajęć to 50 zł za uczestnika.

Wszystkie niezbędne materiały do pracy twórczej znajdują się w naszych pracowniach. Nie trzeba ze sobą nic przynosić – no może jedynie zapał do działania i uśmiech na twarzy.

Podczas ferii oprócz rozwijania swoich artystycznych pasji, zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom nie może zabraknąć ruchu. O odpowiednią dawkę aktywności fizycznej podczas zimowych dni wolnych zadba nasz certyfikowany instruktor tańca Zbyszek Góral z POKiS Dance Studio. W dniach 13-17 lutego Zbyszek poprowadzi warsztaty hip-hop dance, w poszczególnych godzinach dla dwóch grup wiekowych: 12.00 – 13.30 gr. 13+ 13.30 – 15.30 gr. 16+. Podczas zajęć zostaną omówione krok po kroku: technika ruchu, roud move. Nie zabraknie czasu na odrobinę freestyle’u oraz tańca do konkretnego układu choreograficznego. Koszt zajęć to 30 zł. Zapisy pod adresem mailowym: pokisdancestudio@pokis.pl, w treści wiadomości e-mail należy podać: imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu.

Ferie powinny być czasem nie tylko rozwijania siebie i swoich pasji, ale także odrobiny relaksu. Idealną propozycją na tę okoliczność będą pokazy filmowe w Kino za Rogiem POKiS (ul. Jakubowskiego 10). Do naszego kina zapraszamy każdego. Program na ten czas w Kinie za Rogiem POKiS przedstawia się następująco:

11 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka – pokazy krótkometrażowych filmów i bajek animowanych dla najmłodszych,. Seans trwa około 40 minut i odbywa się w przyjaznej atmosferze, przy lekko rozświetlonej sali. Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

godz. 16 – Seans rodzinny: Pinokio (Francja, Wielka Brytania, Włochy 2019, 119 min.) familijny | reż. Matteo Garrone. Kat. wiek.: 10 lat. Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

18 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka – Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

godz. 16 – Seans rodzinny: Niezgaszalni (Francja, Kanada 2022, 92 min.) animowany | reż. Theodore Ty, Laurent Zeitoun. Kat. wiek.: 6 lat. Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

25 lutego (sobota)

godz. 15 – Kino Maluszka – Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

godz. 16 – Seans rodzinny: Kurozając i zagadka Chomika Ciemności (Belgia, Francja 2022, 91 min.) animowany | reż. Ben Stassen, Benjamin Mousquet. Kat. wiek.: 6 lat. Bilety: 8 zł (ulgowy), 10 zł (zwykły)

Zapraszamy również grupy zorganizowane, można realizować seanse na życzenie. Posiadamy bogatą bibliotekę filmów skierowanych do młodego widza w różnym wieku: od przedszkolaków po młodzież, która stoi u progu dojrzałości. Wśród nich są filmy fabularne i animowane, rekomendowane przez widzów i jury festiwalów filmowych dla dzieci. Biblioteka jest dostępna na www.kinozarogiem.pl. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 24 366 43 52.

Pełny repertuar kina wraz z opisami filmów: www.kinopokis.pl

Trwają zapisy. Zapraszamy!

0

Start typing and press Enter to search