Konferencja prasowa 31. Finału WOŚP w Płocku

Dziś (20 stycznia) w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się konferencja prasowa dotycząca 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra w naszym mieście pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”. Płocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosił artystów, którzy wystąpią przed płocką publicznością. Dowiedzieliśmy się także, jakie inne atrakcje czekają na uczestników wydarzenia.

Jako pierwszy głos zabrał Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, zaczynając od wyrazów wdzięczności dla wszystkich tegorocznych wolontariuszy oraz pracowników płockich instytucji, którzy jak co roku wspólnie kwestują i tworzą to wyjątkowe wydarzenie. Szczególne podziękowania Prezydent Nowakowski skierował również do Samorządu Województwa Mazowieckiego, który jest partnerem tegorocznej edycji.Co ważne podczas 31. Finału WOŚP, jak wspomniała Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku, powracamy do tradycyjnej formy finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z koncertami na żywo, licytacjami i światełkiem do nieba. Będzie to zarówno komfortowe dla publiczności, jak i wolontariuszy z powrotem znaleźć się w Orlen Arenie.

Karty dotyczące części muzycznej odsłoniła Marta Stempnowska, wicedyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów. Podczas konferencji zdradziła, że tegoroczne koncerty odbywające się 29 stycznia (niedziela) w Orlen Arenie, będą zarówno w rockowym klimacie, jak i hip-hopowym. Na początek (godz. 14) wystąpią amatorskie grupy z POKiS-u i MDK-u. następne (od godz. 16) zagrają płockie zespoły Northern Park i Klisze, a potem raper Zeamsone (godz. 17), który powrócił z albumem „Uniwersum” i istniejąca od 1993 r. grupa Harlem. Nie zabraknie dodatkowych, artystycznych atrakcji pomiędzy występami, zobaczymy m.in. pokaz karate, a także Światełko do Nieba w formie laserowego pokazu. Przekonacie się na własne oczy co jeszcze ciekawego zaplanowaliśmy.

Oprócz muzycznych akcentów, 31. Finał WOŚP w Płocku zapowiada się równie interesująco. Licytacje już trwają! Możecie wylicytować m.in. kolację z prezydentem Andrzejem Nowakowskim, koszulkę z autografem Szymona Marciniakam, weekend w apartamencie morskim czy drewnianego koguta ogrodowego. Dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcje wystawione przez ZOO Płock m.in. dzień w słoniarni, którego wartość na ten moment wynosi już ponad 5 tysięcy złotych.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 31. FINAŁU WOŚP
27 stycznia (godz. 19:00)
zbiórka podczas koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej JOSE TORRES & HAVANA DREAMS.

28 stycznia (9:00-13:00)
zbiórka krwi na Starym Rynku organizowana przez Oddział Regionalny Płockiego Czerwonego Krzyża.

28 stycznia (godz. 12:00-16:30)
orkiestrowe wydarzenia w płockich galeriach handlowych (Atrium Mosty, Mazovia, Wisła) – w programie występy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury (Mazovia) i Spółdzielczego Domu Kultury (Mosty), kiermasz prac plastycznych, animacje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy i inne atrakcje.

29 stycznia (godz. 9:00-13:00)
impreza 31. Finału na targowisku przy ul. Rembielińskiego zainicjowana przez Rynex.

29 stycznia (godz. 9:30-11:00)
7. bieg i marsz Nordic Walking „Po serce na mecie” odbywający się wokół Orlen Areny. Zawody są otwarte, mają charakter rekreacyjny i może wziąć w nich udział każdy kto zarejestruje się w biurze zawodów (czynnym w Orlen Arenie już od 8:00) i pobierze numer startowy.

29 stycznia (godz. 14:00-20:30) | Koncert finałowy w Orlen Arenie.

Na scenie wystąpią wokaliści z MDK i POKiS, zespoły Klisze (POKiS) i Northern Park (MDK), gwiazdami wieczoru będą natomiast Zeamsone i legendarna kapela Harlem. O 20:00 odbędzie się tradycyjne Światełko do nieba, które poprzedzi sprzedaż tortu dla wolontariuszy.

Dodatkowo w Orlen Arenie rozstawią się stoiska zaprzyjaźnionych ze Sztabem WOŚP w Płocku firm i instytucji takich jak: Akademia Mazowiecka, Miejski Ogród Zoologiczny, Biblioteka Pedagogiczna, Książnica Płocka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, Strefa Klasyków i inni. W programie zabawy i animacje dla dzieci, modelarstwo, punkty konsultacyjne i wiele innych.

Zapraszamy 29 stycznia do Orlen Areny! Wszystkie ręce na pokład! Siema!

Organizatorem 31. Finału WOŚP jest Urząd Miasta Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

0

Start typing and press Enter to search