VOO VOO na deskach POKiSu – koncert promujący nową płytę „PREMIERA”

Zespół VOO VOO powraca na scenę POKiSu i już w lutym wystąpi w ramach AlterStacji. Koncert jednej z najbardziej oryginalnych i zarazem popularnych polskich formacji bazujących na muzyce rockowej odbędzie się 10 lutego o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Grupa prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego przyjedzie do Płocka wraz z materiałem z najnowszej płyty pt. „Premiera”. Bilety dostępne w cenie 70 zł (przedsprzedaż), w dniu koncertu cena wzrośnie do 80 zł.

Legendarny zespół VOO VOO gościliśmy już niejednokrotnie na deskach POKiSu. Tym razem polska, rockowa formacja powraca do Płocka w nowej odsłonie i z nowym materiałem. Na najnowszym krążku zespołu pt. „Premiera” znajduje się 11 autorskich utworów, w tym „Ochota” i „Bezruch” z gościnnym udziałem Hani Rani oraz „Łajba” powstałej we współpracy z Mashą Natanson. Już w lutym będziemy mieć okazję usłyszeć wszystkie te piosenki na żywo. Grupa prowadzona przez Wojciecha Waglewskiego, aktywna od połowy lat 80. jest jedną z najbardziej oryginalnych, twórczych i zarazem popularnych polskich formacji bazujących na muzyce rockowej. Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Zespół znany jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” (wyd. Agora), jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio. Podczas koncertu zespól zaprezentuje utwory z najnowszej płyty, a także te najbardziej znane i cenione przez fanów.

Tak o powstawaniu albumu mówi sam Wojciech Waglewski:

Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo. Smacznego… Wagiel”.

Koncert VOO VOO odbędzie się w ramach cyklu AlterStacja.

10/02/2023, godz. 19
Sala koncertowa POKiS (Jakubowskiego 10)
Bilety 70/80 zł dostępne na bilety.pokis.pl oraz w Bileterii POKiS (stacjonarnie).

Link do wydarzenia

0

Start typing and press Enter to search