31. Finał WOŚP – Wygrajmy razem z sepsą! [SZCZEGÓŁOWY PROGRAM]

Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 29 stycznia 2023 roku. Wracamy do Orlen Areny! Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jak co roku zapraszamy do wspólnego kwestowania, a także koncertowania. Dla WOŚP w Płocku zagrają m.in., płocki zespół Klisze, polski raper Zeamsone oraz kultowa grupa rockowa Harlem.

W tym roku główna część imprezy odbędzie się w Orlen Arenie. To szczególne wydarzenie umilą nam koncerty: grup amatorskich Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów i Młodzieżowego Domu Kultury, płockich zespołów Northern Park oraz Klisze, polskiego rapera Zeamsone oraz grupy rockowej Harlem. Nie zabraknie też relacji z całej Polski i innych atrakcji oraz „Światełka do Nieba” w formie pokazu laserowego.

Tegoroczna edycja imprezy wystartuje o godz. 14 i rozpoczną ją grupy amatorskie z POKiSu oraz MDKu, które rozgrzeją publiczność przed wielkim finałem! Chwilę później na scenie pojawią się płockie zespoły Northern Park, a także Klisze, którzy grają mieszankę amerykańskiego i brytyjskiego indie rocka.

Zespół KLISZE powstał na jesieni 2016 w Płocku z inicjatywy gitarzysty Adama Gankowskiego. W 2017 wygrał edycję Studenckiego Festiwalu Piosenki Katorga, po czym wystąpił na Juwenaliach Politechniki Warszawskiej w Płocku. Zespół wydał płytę EP zatytułowaną „Help me”, która zawiera pięć studyjnych utworów. Zespół wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN z piosenką „Piąta Pięć” w styczniu 2020 roku.

Później, o godz. 17 na scenie pojawi się Zeamsone. Jest to kolejny młody, polski raper. Na rynku muzycznym działa już od dobrych kilku lat – jego kawałki na YouTube dobijają 30 mln wyświetleń. wyświetleń. Artysta powrócił z nowym albumem pod nazwą “Uniwersum”. To czwarte legalne wydawnictwo Zeamsone. Artysta powraca bogatszy o nowe doświadczenia i jest odpowiedzialny za brzmienie oraz produkcję muzyczną znacznej większości albumu. Jego charakterystyczny styl rapowania oraz niski, dość poważny głos z pewnością zaskoczą nas podczas występu na żywo na płockim finale WOŚP 2023.

Wisienką na torcie koncertowego WOŚPu będzie występ kultowej, rockowej grupy Harlem. Zespół został założony w 1993 roku i do dziś zachwyca na koncertach melodyjnością, energią i doskonałą interakcją z publicznością. Liderem zespołu jest jeden z najlepszych gitarzystów w kraju – Krzysztof „Dżawor” Jaworski – doceniany m.in. przez renomowane magazyny branżowe. Jego wirtuozeria nadaje każdemu koncertowi niepowtarzalnego charakteru. Dorobek zespołu stanowi dziewięć płyt oraz setki koncertów zagranych na największych polskich scenach m.in. w Operze Leśnej w Sopocie, na Przystanku Woodstock w Żarach, Seven Festival w Węgorzewie, Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Oprócz koncertów, WOŚP 2023 w Płocku to także bieg, występy, jarmarki i inne atrakcje. Jak zawsze podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grają z nami płockie galerie handlowe. zobaczymy również stoiska płockich instytucji. Jak zawsze będą miały miejsce także występy artystyczne w płockich galeriach handlowych, odbędzie się targ staroci oraz wiele innych.

14:00 | START | scena główna – Orlen Arena
14:00 – występy grup amatorskich POKiS i MDK
14:40 – pokaz Klubu Karate Tradycyjnego Płock (przed sceną)
15:20 – koncert Northern Park (MDK)
15:55 – koncert Verres
16:30  – koncert Klisze (POKiS)
17:00 – Koncert Zeamsone
18:00 – Koncert Harlem
19:20 – Przygotowanie do finału. Goście i licytacja tortów
20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – hymn WOŚP i pokaz laserowy
20:30 – zakończenie imprezy

Organizatorem 31. Finału WOŚP jest Urząd Miasta Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotykamy się w Orlen Arenie ( plac Celebry Papieskiej 1) już 29 stycznia o godzinie 14, aby zapewnić najwyższą jakość identyfikacji bakterii sepsy zarówno u tych małych, jak i dużych. Graj razem z nami!

0

Start typing and press Enter to search