Spięty wystąpi na AlterStacji!

Spięty wystąpi na AlterStacji!

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza na koncert z cyklu AlterStacja, 2 grudnia na scenie POKiS wystąpi znany płockiej publice Spięty. Lider Lao Che zaprezentuje materiał ze swojej solowej płyty „Black Mental“. Bilety dostępne w sprzedaży.

Koncert odbędzie się 2 grudnia, o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Bilety w cenie 40 złotych można nabyć w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz na stronie www.bilety.pokis.pl.

Spięty, a właściwie Hubert Dobaczewski, urodził się w 1974 roku w Płocku. Publiczność zna go głównie jako frontmena zespołu Lao Che. Zespołu, który od zawsze kojarzy się z naszym miastem i dumnie reprezentował je podczas swoich występów. Zespół zawiesił swoją działalność, a ostatni z koncertów, po wielu zawirowaniach związanych z przepisami, odbył się w maju tego roku na podwórku POKiS.

Tym razem Spięty zaprezentuje publiczności materiał ze swojej solowej płyty „Black Mental“, wydanej w kwietniu 2021 roku. Kwintesencją najnowszego krążka jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Dobaczewskiemu, na scenie towarzyszyć będą Bartek Kapsa – perkusja i sampler, Mikołaj Zieliński – bas i klawisze oraz Patryk Kraśniewicki – klawisze.

Kariera muzyczna Huberta Dobaczewskiego rozpoczęła się od gry w grupach muzycznych Hope I oraz Aberration. Niedługo później zaczął występować z zespołem hip-hopowym Koli. Współpraca trwała od 1998 do 2003 roku. Nagrali wtedy płytę pt. „Szemrany”. Spięty napisał wszystkie teksty piosenek, które się na niej znalazły. W tym miejscu warto przypomnieć pierwszy odcinek naszego programu „Pewna Forma Kultury”, której gościem był Mariusz „Denat” Denst, jeden z członków Koli oraz Lao Che. .

W 1999 roku rozpoczął równolegle karierę w zespole Lao Che. Jest w nim wokalistą oraz gitarzystą. Wraz z zespołem nagrał takie albumy, jak: „Wiedza o społeczeństwie”, „Gusła”, „Dzieciom”, „Powstanie Warszawskie”, „Soundtrack”, „Gospel”, „Prąd stały/Prąd zmienny”.

Także w przypadku tych płyt, Hubert Dobaczewski jest autorem wszystkich tekstów piosenek.

Od roku 2006 gościnnie śpiewał z różnymi zespołami m.in. z Armią, Pidżama Porno czy Strachy na Lachy. Spięty rozpoczął solową karierę w 2009, gdy 16 listopada wypuścił swój pierwszy album „Antyszanty”. Został on wydany przez Antenę Krzyku, Opensources. Pierwszy singiel, którego mogli posłuchać fani artysty, nosił tytuł „Ma czas karma”.

Cykl koncertów AlterStacja odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. AlterStacja współorganizowana jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koncert Spiętego już 2 grudnia o godz. 19 w sali koncertowej POKiS. Bilety dostępne na www.bilety.pokis.pl oraz w Bileterii przy ulicy Jakubowskiego 10. Do zobaczenia!

0

Start typing and press Enter to search