Pracownia TOR z nagrodą Oko Kalejdoskopu

Mamy to! Młodzież z płockiej Pracowni TOR zdobyła II Nagrodę IX Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU!

Jury doceniło nasz film pt. Ślimak pokaż rogi , który stworzyli: Zosia Kacprzak, Matylda Gawarkiewicz, Karolina Zawadzka, Tymon Jarecki-Pawlikowski, Miłosz Morze, Gustaw Jarecki-Pawlikowski, Karolina Król, Martyna Król, Małgorzata Bańka, Anaïs Antonina Sarzalska-Coste, Florentyna Rybarczyk. Film powstał, w technice animacji poklatkowej z użyciem mokrej bibuły, pod opieką Bartosza Zarzyckiego. Gratulujemy młodym twórcom! Jurorom dziękujemy za docenienie ich wysiłku!

Startowaliśmy w kategorii młodzieżowej pod opieką profesjonalnych twórców (filmy autorów w wieku 13-17 lat, które powstały w ramach projektów, warsztatów, pracowni pod opieką profesjonalnych animatorów).

Pracownia Tworzenia Obrazów Ruchomych działa przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, im. Themersonów od października 2021. Powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Tworzy ją grupa nastolatków, którzy chcą poznawać różne techniki animacji poklatkowej; od rysunku, poprzez wycinankę, materiały sypkie, lalkę, etc. Na razie eksperymentujemy i doświadczamy. Naszymi przewodnikami po świecie animacji są wspaniałe animatorki i animatorzy z całej Polski, którzy dzielą się z nami swym doświadczeniem, wiedzą i pasjami.

 

 

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci “Oko Kalejdoskopu” powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci i młodzieży tworzących filmy animowane i stworzenia ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. Co roku do projektu zapraszani są twórcy w wieku 5-17 lat, którzy indywidualnie lub w grupach, samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów bawią się technikami filmowej animacji. Organizatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w partnerstwie z Centrum Kultury Zamek – Kino Pałacowe oraz Poznańskim Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

0

Start typing and press Enter to search