Za nami pierwszy dzień Forum Kultury Mazowsza

Pierwszy dzień konwentu rozpoczęliśmy od oficjalnego otwarcia, przywitania, po czym szybko przeszliśmy do panelu „Nowe czasy w kulturze. Instytucje kultury wobec kryzysu pandemicznego, uchodźczego i ekonomicznego”. Podzieleni na trzy grupy analizowaliśmy wpływ każdego z czynników na działalność instytucji kultury, po czym wspólnie podsumowaliśmy nasze wnioski.
 
Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy film „Komorne”, zrealizowany na podstawie wiersza Stefana Themersona, aby za chwilę udać się na warsztaty „Sieci kultury w województwie Mazowieckim – Forum Kultury Mazowsze”. Podczas zajęć wymieniliśmy się doświadczeniami i dobrymi praktykami stosowanymi w ośrodkach kultury z Płocka i okolic. 
 
Na koniec dnia udaliśmy się jeszcze do Muzeum Mazowieckiego w Płocku, aby zwiedzić galerię Themersonów, a także podziwiać ekspozycję Art Deco. 
 
Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Płock – Stolica Kultury Mazowsza 2022”.
0

Start typing and press Enter to search