Wystawa Beatlesów oficjalnie otwarta

Legenda The Beatles ożyła w Płocku. Już od dziś w naszym mieście za sprawą ambasadora Jarmarku Tumskiego, a zarazem twórcy zebranej w Muzeum Mazowieckim galerii Beatlesów – Pana Bohdan Kowalczyka, możemy przenieść się do lat 60. podziwiając pamiątki związane z historią i twórczością zespołu The Beatles. Wystawa czynna do 5 czerwca, wstęp wolny.

Dziś o godz. 12 w Muzeum Mazowieckim otworzyliśmy wystawę „The Beatles – muzyka i przeboje wszech czasów”, która towarzyszy tegorocznej edycji Jarmarku Tumskiego. Ambasador Jarmarku Bohdan Kowalczyk oraz Dyrektor Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów Radosław Malinowski oficjalnie powitali zebranych gości. Pan Bohdan swoją opowieścią o wystawie i zamiłowaniu do Beatlesów, przeniósł nas do niezapomnianych czasów działalności zespołu. Wszyscy zebrani z radością słuchali ciekawostek o wyjątkowych eksponatach z prywatnej kolekcji Pana Kowalczyka, który zaraża swoją pasją do muzyki artystów wszech czasów. Pan Bohdan przez blisko 50 lat swojego życia zgromadził 300 elementów składających się między innymi z kaset, płyt, wydawnictw książkowych, plakatów, zdjęć, czasopism, oraz kart do gry i puzzli.
Największym zainteresowaniem oglądających cieszyła się tablica rejestracyjna ze słynnego zdjęcia, na którym John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr przechodzą przez pasy słynnej Abbey Road. Wszystkie te wyjątkowe przedmioty można już oglądać osobiście w galerii Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Do powstawania tej nietypowej wystawy przyczyniła się nie tylko pasja i zamiłowanie do Beatlesów, a również wsparcie: Macieja Werke, Tomasza Świątek oraz Tomasza Walczyka, którym należą się podziękowania – mówił na otwarciu Bohdan Kowalczyk.

XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”. XIV Jarmark Tumski współorganizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. Ambasadorem Jarmarku Tumskiego jest Pan Bohdan Kowalczyk.

Wystawę można oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 10-17, a w dniach 3-5 czerwca, w godzinach funkcjonowania Jarmarku Tumskiego (w piątek w godzinach 12-19 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10-19). Przechadzając się po ulicy Tumskiej zachęcamy do odwiedzenia wystawy.

0

Start typing and press Enter to search