Wieża, na którą musisz wejść! Rock Tower ponownie w Płocku

Po dłuższej przerwie wracamy z wydarzeniem, które od 2010 roku wywoływało ciarki na plecach fanów rocka! Rock Tower odbędzie się już 15 maja, o godzinie 16:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Orgasmatron. Bilety w cenie 15 złotych dostępne są w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz przez internet na stronie bilety.pokis.pl.

Orgasmatron będzie zwieńczeniem jedenastej edycji Rock Tower, jednak mocne brzmienia w wykonaniu rodzimych zespołów towarzyszyć nam będą od samego początku. Na scenie zobaczymy zespół Euforia, POGO-DA, Varnheim oraz Vataha.

Euforia to grupa rock’n’rollowych przyjaciół która od wielu lat nosi w sercu rocka i chętnie dzieli się nim z innymi. Swoją muzykę podaje słuchaczom w wydaniu słodko-pikantnym. Ostre riffy i mocny damski wokal dosładzany jest dużą ilością subtelnych melodii. Mimo 9-letniej przerwy (2011-2020) związanej z założeniem rodzin, zespół nadal jest w dobrej formie, a ich muzyka jest niczym wino. Im bardziej dojrzała tym lepsza.

Zespół POGO-DA powstał  w Kutnie w 2016 roku z inicjatywy Radka (wokal, git. basowa) oraz Dawida (wokal, gitara) Wojtackich. Ponadto zespół tworzą Patryk (perkusja) i Adam (gitara) Wawrzyńczak. Muzyka zespołu to melodyjny Punk Rock. W 2019 roku wydali swój pierwszy album pt. POGO-DA. Obecnie pracują nad nowym materiałem na kolejną płytę.

Varnheim to zespół pochodzący z Płocka. Poruszają się w szeroko rozumianej stylistyce black metalowo/post-metalowej, z domieszką innych podgatunków metalu. W swojej muzyce łączą melancholijny klimat z muzyczną agresją, a wszystko to spajają melodyjnością, harmonią i dysharmonią, kanonadą blastów i klimatycznymi zwolnieniami. Teksty oscylują wokół nihilizmu, mizantropii i pustki.

Vataha to płocka grupa grająca melodyjnego rocka z elementami pop-rocka. Zespół powstał w listopadzie 2014 roku w Płocku, Zadebiutowali w maju 2015 na Płockich Juwenaliach. Zespół ma na koncie 2 albumy studyjne. Laureaci wielu polskich festiwali muzycznych. Występują w składzie: Kasia Ayanaa Wachol – wokal, gitara,  Michał Ners – perkusja, Janusz Pankowski – gitara solowa oraz Marcin Andrzejczyk – gitara basowa.

Orgasmatron to koncertowy  Tribute  band, który powstał na okoliczność uczczenia 5 rocznicy śmierci nieodżałowanego  Lemmiego lidera Mötorhead. Premierowy koncert miał odbyć się 19 grudnia ubiegłego roku w klubie U Bazyla w Poznaniu. Niestety wydarzenie pochłonęła pandemia. Pod  koniec stycznia 2021 zespół po raz pierwszy zebrał się na sali prób, a 29 maja zagrał premierowy koncert plenerowy i od tej pory koncertuje. Zespół tworzą takie osobistości jak basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki czy gitarzysta Dariusz „Popcorn” Popowicz, znani między innymi z legendarnej grupy Acid Drinkers. Towarzyszą im gitarzyści Maciej Jahnz i Wojciech Hoffman, wokalista Pedro Compass oraz perkusista Piotr Szpalik.

Zapraszamy Was na prawdziwe, rockowe święto, pełne dobrej muzyki i niebanalnych brzmień. Bilety na Rock Tower,  w cenie 15 złotych, dostępne są w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz przez internet na stronie bilety.pokis.pl.

 

0

Start typing and press Enter to search