30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (PROGRAM)

Przed nami 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, który odbędzie się już 30 stycznia 2022 roku na Rynku Starego Miasta w Płocku. Hasło tegorocznej edycji WOŚP to „Przejrzyj na oczy”. Pieniądze z licytacji, puszek i wirtualnych skarbonek zostaną bowiem przeznaczone na sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Przed płockim ratuszem stanie scena, a ten wyjątkowy dzień okraszą występy zespołów takich jak Felivers oraz Wanda i Banda. Nie zabraknie też relacji z całej Polski oraz  „Światełka do Nieba”, w postaci zimnych ogni. Serdecznie zapraszamy, gramy dla wszystkich!

Wydarzenie rozpocznie zespół Felivers. W zespole grają Miłosz Fergiński, Piotr Dąbrowski, Konrad Jażdżyk i Wojtek Fortuna. Najbardziej elektryzujący zespół nowego pokolenia. Chłopaki mają za sobą masę koncertów i festiwali w obrębie całej Polski, a ich młodzieńcze show przyciąga i rozgrzewa dosłownie każdego. Koncerty zespołu to potężna dawka dobrej muzyki i niepowtarzalnej scenicznej energii. Muzycy to nie sami wokaliści, to „pełnowymiarowy” zespół!

Podczas wakacji 2018 supportowali na trasie Dawida Kwiatkowskiego. W 2019 zadebiutowali w filmie kinowym „JestemM Misfit. W 2021 otrzymali platynową płytę za udział w singlu rapera White’a 2115.

 

Po chwili przerwy, o godz. 18 na scenie zobaczymy legendarny polski zespół rockowy założony w 1982 roku. Skład Wanda i Banda, wtedy jako Banda i Wanda, zadebiutował na przełomie 1982 i 1983 w sylwestrowej audycji Programu III Polskiego Radia. Grupa rozwiązała się w 1986 roku. W 1990 i 1993 Wanda Kwietniewska wydała swoje solowe albumy, lecz nie odniosła takiego sukcesu jak w latach osiemdziesiątych. Regularnie występowała też w Opolu. W 1993 roku grupa reaktywowała się i wydała album Ballady rockowe, lecz dwa lata później rozpadła się po raz drugi. Kolejny raz reaktywowali się oni w 2000 roku, pod nazwą Wanda i Banda, która towarzyszy muzykom do dziś.

Program:

17:00  – koncert Felivers

18:15  – koncert Wanda i Banda

19:30 – przygotowanie do finału. Ogłoszenia i przemowy.

20:00  – „Światełko do Nieba” (zimne ognie)

20:30 – zakończenie imprezy

 

Organizatorem 30. Finału WOŚP jest Urząd Miasta Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz  Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotykamy się na Starym Rynku w Płocku już 30 stycznia o godzinie 17:00, aby zapewnić najwyższą jakość diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Sieeeeema!

0

Start typing and press Enter to search