Spotkanie z człowiekiem, który oswoił mróz

Już 12-go stycznia zapraszamy Was na spotkanie z Valerjanem Romanovskim, który zaprezentuje pokaz slajdów „W pogoni za zimnem”. Wydarzenie w ramach klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika będzie towarzyszyło X Festiwalowi Zorzy Polarnej. Nasz Bohater opowie o samotnej wyprawie do Laponii, 50 dniach spędzonych na zamarzniętej rzece Ounasjoki w Finlandii, a także o zimowej wyprawie rowerem do Jakucji. Początek transmisji o 18:00.

Valerjan  Romanovski opowie nam przy okazji o swojej książce – „Morsowanie. Jak świadomie obcować z zimnem”. Z lektury dowiemy się chociażby o tym jak hartować organizm, od czego zacząć morsowanie czy jak stosować krioterapię.

Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem platformy clickmeeting, a także na naszym profilu w serwisie Facebook. Dla tych, którzy nie czują się dobrze z technologią lub nie mają dostępu do Internetu przygotujemy możliwość oglądania pokazu slajdów w Domu Darmstadt, na Starym Rynku.

Valerjan Romanovski urodził się i wychował na Wileńszczyźnie a w Polsce mieszka już ponad 25 lat. Od tego czasu trenuje kolarstwo oraz stworzył własną filozofię treningów i podejścia do podejmowanych wyzwań. Uważa on, że jego wiek jest atutem w kolarstwie długodystansowym. Na  SGGW w Warszawie jest także wykładowcą i doktorem , zajmuje się technologią drewna a także prowadzi badania w tej dziedzinie. Ma on na swoim koncie kilka rekordów Guinnessa.  Jego rywalem jest natura, ponieważ uważa on, że jest to przeciwnik z którym nie sposób wygrać a sukcesem jest nie dać się pokonać.

Dla niego a także jego zespołu wynik czy zwycięstwo  nie są najważniejszymi celami, ważniejsze są  obserwacje i badania jak zachowuje się ludzki organizm w niekorzystnych warunkach otoczenia. Valerjan Romanovski jest również zarejestrowanym, potencjalnym dawcą szpiku i ambasadorem fundacji DKMS. Swoje osiągnięcia dedykuje on osobom chorym na nowotwory, aby pokazać innym, że warto być potencjalnym dawcą. Pomaga mu w biciu rekordów świadomość, że może pomóc chorym osobom.

Najdłuższy dystans przejechał na rowerze w 12 godzin w dniu 14 września 2017 r. w Kurozwękach – 314,650 km (dotychczasowy rekord z 2015 r. – Adrian Ellul – 307,680 km) oraz największe przewyższenie w jeździe przez 12 h w dniu 10 sierpnia w Arłamowie – 11 084, 85 m (dotychczasowy rekord z 2016 r. – John Thomas – 9 847,12 m). Valerjan ściga się zarówno w upale jak i na mrozie.

Zapraszamy na niebanalne spotkanie z człowiekiem, który oswoił mróz, 12 stycznia o godzinie 18:00 w Domu Darmstadt. Wkrótce podamy także link do bezpośredniego uczestnictwa w spotkaniu online, a już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniu na Facebooku, po najświeższe informacje.

0

Start typing and press Enter to search