ME AND THAT MAN zagra w Płocku

Chwilę po premierze nowej płyty zespół Me And That Man ponownie rusza w trasę. Po świetnie przyjętych, letnich koncertach ekipa dowodzona przez Nergala odwiedzi 7 miast w całej Polsce. Także Płock. Zespół wystąpi na deskach POKiSu już 16 stycznia o godz. 19.00. Jako support zagra także zespół Taraban. Bilety w cenie 70 zł dostępne w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl

Tym razem, ponownie, na występie nie zabraknie w składzie Johna Portera.  Zespół ME AND THAT MAN tworzy muzykę w klimacie folk, blues, country. Głowa zespołu – Nergal, znany jest z szerokich horyzontów muzycznych. Lider legendarnego Behemoth nigdy nie krył swojej sympatii do lżejszej, klimatycznej muzyki, chociażby spod znaku country, folku, bluesa. Na samej fascynacji się nie skończyło. Dowodem jest zespół Me And That Man. Formacja narodziła się w 2016 roku i przez dłuższy czas prym w niej wiedli Nergal i John Porter. Debiutancka płyta MATM miała premierę w 2017 r, na której to płycie muzycy świetnie zmieszali wpływy wspomnianych gatunków, tworząc całość, nawiązującą do Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny’ego Casha, czy Davida Allana Coe. Całość została silnie naznaczona bliskim liderowi kapeli diabelskim pierwiastkiem.

Współpraca Nergala i Portera jednak zakończyła się w 2018 roku. Na dwóch kolejnych wydawnictwach Me And That Man („New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1” i „New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2”) Nergal oddał wokale swoim licznym znanym zagranicznym znajomym, by wymienić, chociażby Coreya Taylora ze Slipknot, Abbatha, Tobiasa Forge z Ghost, Myrkur, Devina Townsenda, Matta Heafy. Łukasz Kumański pozostał w grupie, której międzynarodowy status utrzymują włoski basista Matteo Massoli (eks-Blindead) i Sasha Boole (gitara, wokal).

Zespół Taraban, który wystąpi jako suport o godz. 19:00, to jeden z ciekawszych wykonawców, którzy oddają hołd rockowej tradycji z czasów, gdy w USA LSD było dość powszechną rozrywką młodych ludzi. Podobnie jak protesty przeciwko wojnie w Wietnamie, a Grateful Dead tworzyli podwaliny psychodelii. Taraban to krakowskie trio, które obecnie gra w składzie Daniel Suder (wokal, gitara basowa), Maciek Trojanowski (gitara) i Krzysiek Gońda (perkusja). Kapela powstała w 2013 roku i poza psychodelicznym pierwiastkiem, znajdziemy w jej muzyce również ślady blues rockaoraz wczesnego progresu. Taraban ma na koncie dwie EP-ki, udaną debiutancką płytę „How The East Was Lost” z 2019 roku, a także występy na festiwalach, choćby na rosnącym w siłę Summer Dying.

19:00 Taraban
20:10 Me And That Man

W związku z koniecznością kontrolowania ilości uczestników, biorących udział w wydarzeniu, prosimy o zabranie ze sobą certyfikatu szczepienia przeciwko COVID-19.

Każdy uczestnik posiadający ww. certyfikat zobowiązany jest do okazania go przy wejściu na spotkanie. Usprawni to przebieg wydarzenia Prosimy również o zabranie maseczek i zakrywanie ust oraz nosa przez cały czas trwania spotkania.

Już 16 stycznia 2022 r. o godz. 19 zapraszamy na koncert zespołu Me And That Man. Support: Taraban. Koncert odbędzie się  w sali koncertowej POKiS (Jakubowskiego 10). Bilety są dostępne w cenie 70 zł w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

0

Start typing and press Enter to search