Wirtualna podróż na Grenlandię

Czy jesteście ciekawi czym zaprawia się kawę na Grenlandii? Jak wygląda tamtejszy rynek pracy? Z jakimi trudnościami muszą się spotykać mieszkańcy największej na świecie wyspy? Zapraszamy serdecznie na pokaz slajdów pt. „Poznaj Grenlandię”, podczas którego poznacie odpowiedzi na te wszystkie pytania. W czwartek 9 grudnia 2021 r. o godz. 18 udamy się w wirtualną podróż na platformie clickmeeting.com oraz w Domu Darmstadt.

Już 9 grudnia o godz. 18 odbędzie się spotkanie z Adamem Jarniewskim, autorem książek pt. „Listy z Grenlandii” oraz „Nie mieszkam w igloo”. Opowie on o swoich przeżyciach z koła podbiegunowego. Transmisję prosto z Grenlandii, będą mogli Państwo obejrzeć w Domu Darmstadt, a także bez wychodzenia z domu. W trakcie wydarzenia nasz gość opowie o polarnych przeżyciach, dniu codziennym na Grenlandii oraz zaprezentuje swoją najnowszą książkę.

Żeby wziąć udział w naszym wirtualnym spotkaniu, bez wychodzenia z domu, wystarczy kliknąć w poniższy link:
https://bit.ly/3FW7uMX, następnie wpisać swój adres e-mail oraz imię. W dniu planowanego spotkania zostaniecie przeniesieni do pokoju na platformie clickmeeting.com żeby wspólnie poczuć mroźny klimat prosto z koła podbiegunowego. Udział jest bezpłatny.

Dla osób nie mających dostępu do Internetu, transmisja spotkania odbędzie się w Domu Darmstadt (Pl. Stary Rynek 8).

Adam Jarniewski (ur. 1980) Od 2006 roku mieszka na Grenlandii. Założył tam rodzinę i pracuje jako nauczyciel oraz prowadzi niewielką działalność turystyczną. Jest autorem licznych artykułów, m.in w magazynach Poznaj Świat i Zew Północy. Radości i bolączki życia na największej wyspie świata opisał w reportażu „Nie mieszkam w igloo” (2018). W tym roku ukazała się jego druga książka, tym razem skierowana do dzieci i młodzieży. W „Listach z Grenlandii” w rolę narratorki wciela się najstarsza córka autora, która zabiera swoich polskich rówieśników w podróż po Arktyce. Urywki codziennego życia w Sisimiut zobaczyć można na prowadzonym przez Adam profilu Poznaj Grenlandię (Facebook, Instagram, YouTube).

Wydarzenie jest realizowane w ramach X Festiwalu Zorzy Polarnej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie TRAKT w Płocku. Partnerem spotkania w Klubie „Podróże” im. Tony’ego Halika  jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Dom Darmstadt.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search