Czy pójdziemy do stajenki wszyscy?

Zapraszamy na koncert adwentowy. W sobotę (11 grudnia) w Domu Darmstadt duet Kuby Blokesza i Marty Bujalskiej wykona koncert pt. „Czy pójdziemy do stajenki wszyscy?”. Bilety w cenie 25 zł (w przedsprzedaży) można kupić w Bileterii POKiS.

Już 11 grudnia o godz. 18 w Domu Darmstadt będziemy mieli okazję poczuć klimat tradycyjnych Świąt Bożego Narodzenia. Pomiędzy poetyckimi opowieściami o Bożym Narodzeniu, stawiającymi pytania o esencję tego święta, usłyszymy tradycyjne, polskie kolędy. Według artystów, którzy wystąpią przed Państwem, w sali koncertowej Domu Darmstadt – kolędy to jedna z ostatnich (jeśli nie ostatnia) rzecz, która – zupełnie nie zważając na jakiekolwiek podziały – sprawia, że zaczynamy śpiewać razem. I to właśnie będzie celem naszych gości podczas nadchodzącego koncertu. Nie samo wykonanie kolęd, a intonacja ich w taki sposób, aby zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania.

Połączenie poetyckich tekstów ze wspólnym śpiewem kolęd, z pewnością wprowadzi publiczność w przedświąteczny okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Kuba Blokesz pochodzi z Pszowa na Górnym Śląsku, a mieszka w Krakowie. Śpiewa piosenki napisane przez siebie oraz piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki; Pamiętajmy o Osieckiej; Spotkania Zamkowe; Festiwal Twórczości „Korowód”; Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”; OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych m.in. dla Polskiego Radia. Współpracował z takimi artystami jak Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Artysta kolekcjonuje piosenki. Szuka słów i muzyki, które robią różnicę.Gra na gitarach i śpiewa. Komponuje, pisze teksty i tłumaczy. Spotyka się ze Słuchaczami na płytach, w Internecie i podczas koncertów, pomagając im zostawić kłopoty codzienności za sobą.

Wraz z Kubą Blokeszem wystąpi hipnotyczna wokalistka – Marta Bujalska.

Koncert „Czy pójdziemy do stajenki wszyscy” w wykonaniu Kuby Blokesza i Marty Bujalskiej odbędzie się 11 grudnia o godz. 18.

Miejsce: Dom Darmstadt (Stary Rynek 8).

Bilety w cenie 25 zł można kupić w przedsprzedaży w Bileterii POKIS oraz na bilety.pokis.pl. W dniu koncertu cena biletów wzrośnie do 30 zł.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search