Ucieczka do wolności – spotkanie wokół biografii Jana Lityńskiego

Już 15-go grudnia o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów spotkamy się, aby porozmawiać o książce „Ucieczka do wolności. Autobiografia” autorstwa Jana Lityńskiego.

Jedna z najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej w czasach PRL i jej własna opowieść o życiu, której spisywanie przerwała tragiczna śmierć. Książka “Ucieczka do wolności. Autobiografia” to nie tylko historia życia Jana Lityńskiego, ale również obraz losów Polski na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Ukazała się ona w 2021 roku dzięki wydawnictwu „Znak”. Autorem okładki jest Wilhelm Sasnal.

Porozmawiamy o niej wspólnie z Elżbietą Bogucką-Lityńską, Adamem Michnikiem, Kamilem Sipowiczem oraz dr Tomaszem W. Michałowskim. Spotkanie poprowadzi Roman Góralski.

Gośćmi wydarzenia będą posłowie Elżbieta Gapińska i Marcin Kierwiński, a także Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski.

Podczas spotkania będzie można obejrzeć dwa filmy. Jeden zrealizowany i udostępniony nam przez Wolskie Centrum Kultury, poświęcony powstałemu w Warszawie muralowi Jana Lityńskiego.  Wyświetlimy także fragmenty filmu „Świadkowie epoki” w reżyserii Krzysztofa Langa, które posiadamy dzięki uprzejmości Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

W bileterii POKiS można już nabyć książkę „Ucieczka do wolności” w cenie 45 zł. Będzie można ją kupić także na spotkaniu.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search