Rockowe brzmienia z lat 70. i 80. na deskach POKiSu

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza na rockowy wieczór z zespołami Syrena 104 oraz Waldemort. Wszystkich fanów mocnych brzmień zapraszamy do sali koncertowej POKiS już 27 listopada. Wstęp na zaproszenia dostępne w Bileterii POKiS.

Zapraszamy na koncert promujący płytę “Renowacja” Syreny 104. Jako gość wystąpi zespół Waldemort. Syrena 104 powstał na początku 1988 roku w Płocku w składzie: Maciej Donoch – gitara, Bogusław Duchewicz – gitara basowa, Andrzej Zarębski – wokal, Mariusz Stępniewski – perkusja. Główną inspiracją zespołu był punk rock i cold wave z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wszyscy muzycy byli samoukami. Próby odbywały się w mieszkaniu prywatnym gitarzysty, a później w świetlicy ZSZ nr 2. W 1989r. do zespołu dołączył nowy basista Arkadiusz Sylwestrzak. Grupa występowała kilka razy na przeglądach zespołów rockowych w Gostyninie, Płocku, Raciążu i Inowrocławiu wykonując własne utwory. Latem 1989 roku działalność „Syreny 104” została zawieszona.

Zespół został reaktywowany na wiosnę 2019 roku z inicjatywy Mariusza Stępniewskiego i Bogusława Duchewicza. Głównym powodem powrotu miało być nagranie studyjne starego materiału. Do składu dołączył Arkadiusz Sylwestrzak grający na gitarze i zespół rozpoczął próby w Laundry Sound Studio. Początkowo wokalnie wspomagał „Syrenę 104” Piotr Stępniewski (Shredlust), z którym zespół wystąpił pierwszy raz od 30 lat i wykonał kilka utworów na imprezie z okazji 50 urodzin gitarzysty. Od początku 2020 roku wokalistą „Syreny 104” jest Krzysztof Szlom. 1 sierpnia grupa wystąpiła na Domówce Rybastock w Grabinie k. Płocka, w ramach Pol’and’Rock 2020 on-line. Od października 2020r. zespół odbywa próby w Pracowni Muzycznej POKiS, a obecnie rejestruje utwory w prywatnym studiu w Płocku oraz pracuje nad nowymi piosenkami.

Obecny skład zespołu: Mariusz Stępniewski – perkusja, Bogusław Duchewicz – gitara basowa, Arkadiusz Sylwestrzak – gitara, Krzysztof Szlom – wokal.

Zespół Waldemort zabierze nas w podróż sentymentalną. To skład grający muzykę w stylu hard rock, który tworzą członkowie zespołów grających w latach osiemdziesiątych w zespołach rockowych w Płocku. Pomysł zrodził się pół roku temu w głowie Waldemara Bratuszewskiego, któremu marzyło się aby choć jeszcze raz swoje kompozycje mógł zagrać dla publiczności. Przez 30 lat te utwory nie były nigdzie grane. Do tego pomysłu namówił kolegów grających w tamtych latach w Płocku. I tak na gitarze rytmicznej zagra Dariusz Lasota, grający w formacjach: Stres, Status i Formacja. Na basie zagra Marek Domański z  zespołu Gepard. Na perkusji zagra Jerzy Misiak z zespołów GEPARD i ANAMOR. Zaśpiewa Marek Jeziorski – członek zespołów: DLA KASI oraz POCZEKALNIA KASZALOTÓW. Zaśpiewa też Krzysztof Barcikowski z zespołu GEPARD. Sam Waldemar Bratuszewski grał w zespołach: STRES, STATUS, FORMACJA S, POCZEKALNIA KASZALOTÓW i GEPARD. Jesienią 2019 r. Marka Domańskiego zastąpił basista Kamil Korzeń.

Koncerty odbędą się 27 listopada (sobota) o godz. 17 w sali koncertowej POKiS (ul. Jakubowskiego 10). Wstęp na zaproszenia dostępne w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10., czynna pon.-pt. w godz. 7:30-15:30). Uwaga! Ilość zaproszeń jest ograniczona.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search