Zapraszamy do Dom Darmstadt na podróż po Afryce

Zapraszamy na wyjątkową podróż do Afryki podczas pokazu slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Safari moich marzeń – Tanzania, Kenia”. Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 18 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8). Komentarz: Robert Gondek. Wstęp wolny.

Gdy marzymy o Afryce wyobrażamy sobie przede wszystkim wspaniałą przyrodę: góry, lasy, sawannę, pustynię, zwierzęta i ocean. Na safari moich marzeń wybierzemy się do Kenii i Tanzanii. Będziemy wędrować na pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Zobaczymy jak zdobyć górę Meru, z której można podziwiać najładniejszy afrykański wschód słońca. Nocą wejdziemy na wulkan Ol Doinyo Lengai.

Będziemy podróżować po zachwycających Parkach Narodowych: Serengeti, Tarangire, Amboseli, Lake Manyara. Zobaczymy piękne widoki i spotkamy zwierzęta: słonie, zebry, nosorożce, lwy, lamparty, gepardy. Będą tuż obok. Będziemy świadkiem Wielkiej Migracji antylop gnu w rezerwacie Masai Mara.

Sfotografujemy ptaki. Będziemy pływać po jeziorze Naivasha w poszukiwaniu bielików. Z ukrycia zobaczymy flamingi, dudki i żołny. Odwiedzimy masajskie wioski w rejonie Highlands i buszmenów nad jeziorem Eyasi. Przespacerujemy się po zatłoczonych ulicach Aruszy, Nairobi i Stone Town na Zanzibarze.

Spróbujemy tropikalnych przysmaków: trzcinę cukrową, bananowe piwo, ananasy i jackfruita.
A na koniec odpoczniemy na plażach Zanzibaru. Tak będzie wyglądało safari marzeń, które pokaże nam przewodnik naszej podróży Robert Gondek. Osobiście odbył już sześciu podróży do Kenii i Tanzanii, o których chciałby opowiedzieć.

Robert Gondek to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego “Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili. A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search