WATA 2, czyli lepimy i tniemy film

Lepimy, tniemy, tworzymy, poruszamy – od pierwszych godzin ferii zaczynamy kolejną edycję warsztatów animacji twórczej WATA 2. Już dziś ruszamy z zapisami. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu fundacji FUNDUSZ GRANTOWY DLA PŁOCKA.

UWAGA! Po raz kolejny w Płocku warsztaty z animacji poklatkowej dla młodzieży prowadzone będą przez polskie artystki, reżyserki i animatorki filmowe. Ich efektem będą krótkie filmy animowane, zrealizowane podczas warsztatów.

Zapraszamy młodzież w wieku 12-16 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach z animacji poklatkowej. Zajęcia odbędą się w Kinie za Rogiem w Płocku (ul. Jakubowskiego 10). Zapisy przyjmujemy od 8 stycznia 2019 w sekretariacie POKiS. Uwaga! Liczy się kolejność zgłoszeń (do wyczerpania miejsc). Regulamin i deklaracje znajdują się pod zamieszczonymi poniżej linkami.

Film zrealizowany podczas warsztatów WATA w 2017 r., pod okiem Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz

WATA 2! Co to jest?

Projekt WATA to cykl warsztatów dla młodzieży, którego celem jest przybliżenie dorobku rodzimych twórców animacji, poznanie technik oraz warsztatu animatora filmów. WATA to także możliwość kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Nie musisz być najlepszy z rysunku, zdobywać nagrody na konkursach plastycznych. Tu wystarczy twój zapał, a przede wszystkim… twoja wyobraźnia!

Film zrealizowany podczas warsztatów WATA w 2017 r., pod okiem Moniki Kuczynieckiej

W programie: multimedialny wykład z technik i historii polskiej animacji (ok. 1 godz.) oraz dwa bloki warsztatowe z twórczyniami polskich animacji. Wszystko zakończymy pokazem powarsztatowym. Udział jest bezpłatny.

 

 

Pobierz regulamin [tutaj: pdf | doc]

Pobierz kartę zgłoszenia [tutaj: doc | pdf]

 

 

WATA 2 | Edukatorki:

Joanna Jasińska-Koronkiewicz – realizuje głównie autorskie filmy animowane w technice malarskiej bezpośrednio pod kamerą, tj. „To pewna wiadomość” (2014), „Len” (2005) czy – wybitny – „DIES IRAE” (2006) do Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta. Kolejny film w tej technice – OLE ŚPIJ SŁODKO – jest obecnie w fazie produkcji.

Jest reżyserką, scenografką i operatorką filmów animowanych, plastyczką i adiunktem w łódzkiej „Filmówce”. Od 2004 roku współpracuje z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu, dla którego zrealizowała, w ramach cyklu „Baśnie i bajki polskie” – takie filmy jak: O PSACH I KOTACH (2017), APOLEJKA I JEJ OSIOŁEK (2016). Była trzykrotnie nagrodzona na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA.

Monika Kuczyniecka – w pracy animatora wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której – w połączeniu z techniką poklatkową – kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiowała na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – dyplom obroniła w pracowni filmu animowanego. W 2010 roku została laureatką konkursu Offowe Odkrycia Roku organizowanego przez Telewizję Kino Polska i portal Stopklatka.pl. To wyróżnienie otrzymała za animację, stanowiącą ilustrację utworu „Ucieczka z wesołego miasteczka” Czesława Mozila. Artystka realizuje także filmy reklamowe, prowadzi warsztaty animacji plastelinowej, jest autorką ilustracji do książki dla dzieci zatytułowanej „O sowie” autorstwa Zbigniewa Śląskiego.

H A R M O N O G R A M

25 stycznia 2019
godz. 17.00 – 18.30

spotkanie organizacyjno – informacyjne
prowadzenie: Eliza Łabarzewska
pokaz multimedialny: Radosław Łabarzewski

26 27 stycznia 2019
godz. 10.00 – 13.00 (I grupa) oraz godz. 15.00 – 18.00 (II grupa)
warsztaty z animacji (plastelina) | opieka artystyczna: MONIKA KUCZYNIECKA 

02 03 lutego 2019
godz. 10.00 – 13.00 (I grupa) oraz godz. 15.00 – 18.00 (II grupa)
warsztaty z animacji (wycinanka) | opieka artystyczna: JOANNA JASIŃSKA – KORONKIEWICZ

Miejsce: Kino za Rogiem – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, ul. Jakubowskiego 10

projekt jest realizowaniu dzięki wsparciu:

0

Start typing and press Enter to search