aplikacja-miasto-zyje-20na20

20-LECIE PŁOCKIEGO OŚRODKA KULTURY I SZTUKI IM. THEMERSONÓW

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów jest miejską instytucją kultury. Na podstawie uchwały  nr 387/XVII/99 Rady Miasta Płocka z dnia 12 października 1999 roku w sprawie powołania Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz nadania statutu w wyniku połączenia Domu Kultury, Ośrodka Animacji Kultury i Domu Darmstadt powołano Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, który z dniem 1 lutego 2000 roku został wpisany do rejestru organizatora pod numerem: Krajowy Rejestr Instytucji Nr 1/2000. 

Wraz z wejściem w nowy rok POKiS rozpoczął świętowanie Jubileuszu 20-lecia istnienia Ośrodka. Jedną z atrakcji jaką POKiS przygotował na swój Jubileusz jest projekt 20 na 20, czyli 20 koncertów na 20-lecie POKiS. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka do wspólnego świętowania.

Kto wystąpi?

Już za nami:

 1. Ralph Kamiński (AlterStacja)

Jako pierwszy na deskach POKiS-u wystąpił wyjątkowy artysta – Ralph Kamiński. Młody, utalentowany i zyskujący coraz większą popularność i uznanie zarówno wśród publiczności jak i dziennikarzy muzycznych. Objawienie roku 2016. Kryjący się pod pseudonimem Rafał Kamiński, to dwudziestosiedmioletni muzyk pochodzący z Jasła. W 2016 roku artysta dał się poznać szerszej publiczności za sprawą singli „Podobno” i „Zawsze”, które zapowiadały jego debiutancki album pt. „Morze”. 21 listopada 2019 r. pojawiła się informacja, że wokalista został laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.
Nagroda dla Ralpha Kaminskiego została przyznana za płyty Młodość i Morze, będące dowodem wyjątkowej wrażliwości, wyobraźni oraz swobody w kreowaniu w pełni autonomicznego muzycznego świata, wykraczającego daleko poza granice szlachetnego popu”. mówił Mariusz Składnowski, członek Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta.
Płock był trzecim miastem, które artysta odwiedził podczas trasy koncertowej „Młodość”. Koncert Ralpha wypełnił salę koncertową POKiS po brzegi.

 

 1. Smolik & Kev Fox (AlterStacja)

W święto zakochanych 14 lutego 2020 r. o godz. 19 na scenie POKiS-u pojawił się polsko-brytyjski duet Smolik & Kev Fox Zagrał zarówno utwory z pokrytego platyną debiutanckiego albumu jak i ze znakomitej EP „Queen Of Hearts”. Podczas koncertu można było poczuć połączenie misternie skonstruowanych, pełnych melancholii melodii Smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva. Sala POKiS wypełniła się po brzegi.

 

 1. EABS (Kawiarnia Jazzowa)

28 lutego  gościliśmy w POKiSie wrocławską grupę EABS grająca jazz wyrosły z ducha hip-hopu. Komponują i improwizują, w ich składzie znajdziemy nie tylko typowe instrumenty jazzowe, ale również gramofon. EABS czyli Electro-Acoustic Beat Sessions pojawił się w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki im. Themersonów ze swoim nowym materiałem pt. „Slavic Spirits:”, gdzie główną inspiracją stała się sławna “słowiańska melancholia”, którą zespół starał się odszukać we własnym DNA. Zespół zagrał w tak prestiżowych salach jak Studio S1 im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku czy sali NOSPR w Katowicach oraz na takich festiwalach jak Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, Spring Break w Poznaniu, XJAZZ w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach czy na trasie Męskie Granie. EABS wystąpił także na krótkiej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii (Londyn, Manchester, Liverpool), na festiwalu BuSH w Budapeszcie, a także na trzech koncertach w Chinach (Xiamen, Guangzhou, Shenzhen). W Płocku koncert EABS wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Co przed nami:

 1. Rita Pax (AlterStacja) / KONCERT ODWOŁANY!*
  *Uwaga! W związku z epidemią koronowirusa (Covid-19) koncert zostaje odwołany. Informację na temat nowego terminu oraz zwrotu biletów podamy wkrótce.

13 marca 2020/godz. 19/ Sala POKiS Jakubowskiego 10/Cena biletu: 40,00 zł

Kolejnym zaproszonym przez POKiS urodzinowym gościem jest Paulina Przybysz z zespołem Rita Pax. To nowa jakość na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. To zespół założony przez Paulinę Przybysz, znaną z grupy Sistars. W skład formacji wchodzą doświadczeni muzycy: Kasia Piszek, Jurek Markuszewski, Piotr i Paweł Zalewscy, którzy grali wcześniej w zespołach tj: Archeo, Brodka, Newest Zealand, Clintwood, Marika, Dagadana .

 1. Mary Komasa (AlterStacja) / NOWY TERMIN!*
  *W związku z z epidemią koronawirusa koncert Mary Komasa zostaje przeniesiony z 29 marca 2020 r. na przyszły rok i odbędzie się 26 marca 2021 r.

  BILETY ZAKUPIONE ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ!
  Istnieje możliwość zwrotu zakupionych biletów. Zwrot biletów kupionych stacjonarnie będzie możliwy po wznowieniu działalności POKiS (po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego). W przypadku chęci zwrotu biletów kupionych online prosimy o kontakt z Bileterią POKiS (tel. (24) 366 43 50, bilety@pokis.pl).

  Sprzedaż biletów będzie wkrótce wznowiona. Cena biletu nie ulega zmianie (40 zł). Bilety będzie można kupić w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl po wznowieniu działalności POKiS (po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego).

  __

  Komasa to polska wokalistka i instrumentalistka. W muzyce Komasy można dostrzec elementy gospelu, bluegrassu, a nawet klasycznego rocka czy new wave. Artystka najbardziej komfortowo czuje się w gatunku dream pop, dając wyraz sympatii swoim idolom z lat 60.

  Mary Komasa zadebiutowała w 2015 roku. Jej pierwszy album odniósł sukces zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Teledyski „Lost Me” i „Oh Lord” prezentowane były na platformie medialnej Nowness, a pisały o nich portale m.in. francuskiego magazynu „Vogue” czy brytyjskiego „Dazed and Confused”. Artystka od początku poszukiwała własnych, oryginalnych połączeń, śmiało korzystając ze swoich muzycznych korzeni, od klasyki awangardy, przez muzykę filmową, po alternatywną elektronikę. Jej wyraziste brzmienie oraz charakterystyczny głos zwróciły uwagę duetu młodych londyńskich producentów muzycznych, God Colony. Z ich współpracy zrodziła się druga płyta w karierze artystki.

  Rok 2019 stał się płodnym rokiem dla artystycznej rodziny Komasa. Kiedy w świecie filmu często mówi się o polskim kandydacie do Oskara, czyli „Bożym Ciele” Jana Komasy, a w świecie opery śmiałe kroki robi Szymon Komasa, tak na scenę muzyczną powraca Mary Komasa ze swoim drugim krążkiem „Disarm” – czyli „Rozbrójmy się”.

  Wydawnictwo „Disarm” składa się z 10 premierowych kompozycji, w których artystka nie boi się w sposób delikatny poruszać ciężkich tematów dotyczących problemów dzisiejszego świata. Płyta powstawała w okresie czarnych marszów, kampanii „Me Too”, walki o równość oraz wielu zmian politycznych. Sytuacje te zmotywowały wokalistkę, aby dać upust swoim emocjom i wypowiedzieć się w artystyczny sposób.

 

 1. Jarecki (AlterStacja) / NOWY TERMIN!*

  *W związku z z epidemią koronawirusa koncert Jarecki zostaje przeniesiony z 3 kwietnia 2020 r. na przyszły rok i odbędzie się 9 kwietnia 2021 r.

BILETY ZAKUPIONE ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ!
Istnieje możliwość zwrotu zakupionych biletów stacjonarnie w Bileterii POKiS. W przypadku chęci zwrotu biletów kupionych online prosimy o kontakt z Bileterią POKiS (tel. (24) 366 43 50, bilety@pokis.pl).

Cena biletów nie zmienia się. Bilety na koncert można zakupić stacjonarnie w Bileterii POKiS (Jakubowskiego 10) lub online na bilety.pokis.pl

_______

Jarecki, a właściwie Jarosław Kubów to polski raper i wokalista. Szczere teksty, niepodrabialny wokal, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków – tak można opisać styl artysty. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i Dj BRK. Na koncie ma współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Eldo, Chada, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Krzysztof Zalewski, Bednarek i wielu innych. W swojej dotychczasowej karierze zagrał setki koncertów w tym na największych krajowych scenach muzycznych przed takimi gwiazdami światowego formatu jak: Nick Cave czy Arctic Monkeys.

„ZA WYSOKO” to najnowszy solowy album Jareckiego. Sam artysta twierdzi, że to najbardziej osobisty i bogaty w różnorodne gatunki projekt muzyczny. Szczere teksty, niepodrabialny wokal Jareckiego, sekcje instrumentalne i umiejętne łączenie gatunków, nadaje całości energii i świeżości, tak pożądanej na polskim rynku. Producentem albumu jest DJ BRK, a całość została zrealizowana w opolskim Kurnik Studio. Na płycie udzielili się fantastyczni artyści: GrubSon, Marta „Marika” Kosakowska, Ten Tym Mes, Eldo i wielu innych. „ZA WYSOKO” to połączenia funku, soulu i hip-hopowego brzmienia. Obowiązkowa pozycja dla fanów dobrych brzmień. Krążek wyszedł nakładem wytwórni : Supa’High Music. Przez wielu krytyków i dziennikarzy muzycznych „Za Wysoko” została zaliczona jako jedna z pięciu najlepszych polskich płyt 2017 roku.

Zapraszamy na galaktyczny funk na deskach POKiSu.

 

 1. LAO CHE (AlterStacja) Uwaga! NOWY TERMIN KONCERTÓW!* SOLD OUT!

  *W związku z z epidemią koronawirusa koncert Lao Che zostaje przeniesiony z 10 października 2020 r. na 17 kwietnia 2021 r., a koncert z 11 października zostaje przeniesiony na 18 kwietnia 2021 r.

BILETY ZAKUPIONE ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ!
Istnieje możliwość zwrotu zakupionych biletów stacjonarnie w naszej Bileterii lub online. W przypadku chęci zwrotu biletów kupionych online prosimy o kontakt z Bileterią POKiS (tel. (24) 366 43 50, bilety@pokis.pl).

_________

Kolejnym jest LAO CHE. W Płocku nie trzeba nikomu ich przedstawiać. Wiemy, że zespół po ponad 20 latach grania ogłosił, że zawiesza swoją działalność i udaje się w pożegnalną trasę „No to Che!”.  Na pierwszy (18.04.2020), już ogłoszony koncert zespołu LAO CHE , bilety rozeszły się w niespełna godzinę. W odpowiedzi na oczekiwania fanów  postanowiliśmy zorganizować jeszcze jeden koncert, który odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku o godz. 19.00, również w sali koncertowej POKiS!

 

 1. Kamp! (MajUnia) KONCERT ODWOŁANY*

  Uwaga! W związku z epidemią koronowirusa (Covid-19) koncert zostaje odwołany. Więcej informacji w Bileterii POKiS pod numerem tel. (24) 366 43 50; e-mail: bilety@pokis.pl.

9 maja 2020/ Miejsce: Zielony Ogródek MOSiR/ Cena biletu: 30,00 zł                 

9 Maja podczas Majuni wszyscy fani muzyki elektronicznej będą mieli okazje bawić się przy dźwiękach zespołu KAMP!. To jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal. 22 października wydali swój pierwszy album z występem Live.
Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house’owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10,000 sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez London i Pragę, po Los Angeles.

 

 1. Kamil Bednarek (Piknik Europejski) KONCERT ODWOŁANY!*

  *Uwaga! W związku z epidemią koronowirusa (Covid-19) Piknik Europejski oraz koncert Kamila Bednarka zostaje odwołany.

9 maja 2020/ Miejsce: Rynek Starego Miasta w Płocku/ Koncert bezpłatny

Na zamknięcie pierwszego półrocza kolejna propozycja – koncert Kamila Bednarka z zespołem Bednarek Band podczas Pikniku Europejskiego (9 maja 2020r). Kamila Bednarka nie trzeba nikomu przedstawiać, to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Nagrywający w gatunku reggae artysta może pochwalić się rzeszą wiernych fanów oraz pokaźną listą piosenek, które zna cała Polska. Wokalista postanowił spróbować swoich sił w nowej roli i przyjął propozycję zostania trenerem w popularnym muzycznym show The Voice of Poland. W 2008 roku powstał zespół Star Guard Muffin, którego pierwszym wydawnictwem była epka zatytułowana „Ziemia Obiecana”. Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku, dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny.

 1. Koncert pamięci Stanisława Staszewskiego „Samotni ludzie” w wykonaniu Przemysława Lembicza (śpiew, gitara) i Marcina Żmudy (fortepian, śpiew) / NOWY TERMIN!*

  *UWAGA! W związku z epidemią koronawirusa (Covid-19) koncert z 28 marca 2020 r. zostaje przeniesiony na 16 października 2020 r.

  BILETY ZAKUPIONE ZACHOWUJĄ SWOJĄ WAŻNOŚĆ!
  Istnieje możliwość zwrotu zakupionych biletów stacjonarnie lub online.  W przypadku chęci zwrotu biletów kupionych online prosimy o kontakt z Bileterią POKiS (tel. (24) 366 43 50, bilety@pokis.pl).

  Sprzedaż biletów w bileterii POKiS lub online oraz w dniu koncertu w Domu Darmstadt.
  Cena biletu: 30 zł (w przedsprzedaży w bileterii POKiS), 40 zł (w dniu koncertu w Domu Darmstadt). Bilety będzie można kupić w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl po wznowieniu działalności POKiS (po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego).

  16 października 2020/ Miejsce: Dom Darmstadt (Stary Rynek 8) / 30 zł (w przedsprzedaży w Bileterii POKiS na bilety.pokis.pl), 40 zł (w dniu koncertu w Domu Darmstadt).

Stanisław Staszewski to twórca nierozerwalnie związany z Płockiem – to tu powstały takie utwory jak „Celina” czy „Inżynierowie z Petrobudowy”. Jego piosenki zabrzmią w aranżacji na gitarę klasyczną i fortepian – co z pewnością pozwoli lepiej wsłuchać się w słowa, które chce nam przekazać poeta.

Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda to założyciele poznańskiego Kwartetu ProForma, jedynego pięcioosobowego kwartetu w Polsce, a być może na świecie, specjalizującego się w piosence autorskiej i poetyckiej, a od niedawna znanego także ze współpracy z Kazikiem Staszewskim. Tym razem – koncert wyjątkowy, muzycy, jak kiedyś – w duecie, sięgają do swoich najwcześniejszych inspiracji.

 1. Michał Stawiński Oberschlesien (Rock Tower) KONCERT ODWOŁANY!*

  *Uwaga! W związku z epidemią koronowirusa (Covid-19) koncert zostaje odwołany. Zwrot biletów możliwy stacjonarnie w Bilterii POKiS lub online.  Więcej informacji: Bileteria POKiS tel. (24) 366 43 50; e-mail: bilety@pokis.pl.

Rock Tower to płockie święto muzyki rockowej, impreza towarzysząca XXII Piknikowi Europejskiemu na którym, oprócz lokalnych zespołów, goszczą znane formacje-zespoły z Polski i zagranicy. Podczas imprezy wystąpią Michał Stawiński Oberschlesien.

Zespół reaktywował się w maju 2019r. Powrócili muzycy ze starego, dobrego składu tj. Adam Jurczyński, Jacek Krok, Tomasz Jagiełowicz i przede wszystkim charyzmatyczny wokalista Michał Stawiński. Oberschlesien to widowiskowe koncerty, mocny czysty śląski przekaz, znakomity kontakt muzyków z publicznością, dosadne i mocne teksty. Oberschlesien pozostaje wierny gatunkowi muzycznemu jakim jest industrial metal. Rock Tower to płockie święto muzyki rockowej, na którym, oprócz lokalnych zespołów, goszczą znane formacje-zespoły z Polski i zagranicy.

 1. Muniek i Przyjaciele (Rynek Sztuki)

12 września 2020 roku / KONCERT ODWOŁANY!*

*Uwaga! W związku z epidemią koronowirusa (Covid-19) koncert zostaje odwołany. Zwrot biletów możliwy stacjonarnie w Bilterii POKiS lub online.  Więcej informacji: Bileteria POKiS tel. (24) 366 43 50; e-mail: bilety@pokis.pl.

Ta formacja to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna. Artyści wyruszyli w trasę jesienią roku 2018. Muniek zadeklarował, że nie planuje nagrania z tym składem nowego albumu, a sam projekt miał być tylko chwilową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek zapragnął pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów od początku jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty, zawiera też przeboje z najnowszej solowej płyty Artysty „Syn miasta”.

 1. Masecki Jazz Trio (Festiwal Themersonów)

23 października 2020 roku / Miejsce: Sala koncertowa POKiS (Jakubowskiego 10) / Więcej informacji wkrótce!

Korzenie jazzowe Maseckiego są wszystkim dobrze znane. Jako brzdąc słuchał w kółko amerykańskich big bandów. Kiedy zaczął chodzić to zakochał się w ragtajmie. Jako nastolatek założył trio jazzowe (z Wojtkiem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem) i potem grał jazz przez cztery lata w zespole Alchemik.

Repertuar stanowią autorskie utwory Marcina Maseckiego. Pianista dobrał swoich stałych towarzyszy – na perkusji Jerzy Rogiewicz i na kontrabasie Piotr Domagalski. Znają się na wylot. Jazz mają we krwi.

 1. KRÓL (Festiwal Themersonów)

24 października 2020 roku / Miejsce: Sala koncertowa POKiS (Jakubowskiego 10)

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Artysta przyjeżdża do nas z nowym materiałem pt. „Nieumiarkowania”.
„Nieumiarkowania” to kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, która raz za razem uderza w tony kontemplacji, a jednocześnie szuka oddechu wśród parkietowych pląsów.

 1. Red Scalp / Leshy (Alterstacja)

6 listopada 2020 roku / Miejsce: Sala koncertowa POKiS (Jakubowskiego 10) / Więcej informacji wkrótce!

Początek działalności Leshy to jesień 2016 roku, gdy doszło do spotkania pięciu zapalonych fanów ciężkich i mrocznych dźwięków. Naszymi celami były, są i będą możliwość ekspresji i przelewania swoich emocji do muzyki. To, co tworzymy, jest wypadkową inspiracji wielogatunkowej – w głównej mierze z doom i post metalu, choć nie obawiamy się sięgać po inne źródła. Efektami są przestrzeń, (dys)harmonia, przytłaczająca rytmika z dozą rozpaczliwej psychodelii. Zespół gra w składzie: Night Heron (wokal), Mikołaj Tytman (gitara), Shnapps (gitara), Cube (bas), Śmigło (perkusja).

Zespół Red Scalp powstał w 2012 roku. Formację tworzy 4 osobowa ekipa z Pleszewa, której siłą jest brzmienie i instrumentalne partie. Grają stonerowo pustynne klimaty z vintage’ową nutą Black Sabbath, z kopem Down czy Orange Goblin. Członkowie zespołu są także organizatorami muzycznego festiwalu Red Smoke Festival w Pleszewie, który ma na celu promowanie młodych kapel.

Więcej wkrótce!

Przyjdź świętować z nami!

#20leciePOKiS #20lecie #20na20 #świętujęspokisem #swietujezpokisem

0

Start typing and press Enter to search