Wrzesień w Domu Darmstadt

Jakie kulturalne wydarzenia przygotowaliśmy dla Was we wrześniu w Domu Darmstadt? Przed Państwem harmonogram najbliższych spotkań na Starym Rynku 8.
We wrześniu w Domu Darmstadt zaplanowaliśmy dla Was trzy wyjątkowe kulturalne wydarzenia. 11 września o godz. 18 zapraszamy serdecznie na „Bez powrotu – wystawa prac Adama Dembińskiego z kolekcji art brut Andrzeja Kwasiborskiego”. Wstęp wolny. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających do końca października 2020 roku. Kim był Adam Dembiński? Nigdy nie chodził do szkoły. Nie potrafił pisać ani czytać, ale podpisywał swoje prace pismem lustrzanym. Malował swoje historie z dzieciństwa, o dziadku, zwierzętach domowych, sprzętach rolniczych i militariach, a także niezwykłe erotyki. W pracach Adama Dembińskiego urzekała charakterystyczna gruba krecha konturowa tworzona markerem oraz niezwykle ekspresyjne plamy kolorów, tam, gdzie koloru chciał użyć. Dzieła autora są w prywatnych i publicznych kolekcjach na całym świecie. Jedną z najliczniejszych i najbardziej różnorodnych jest ta w posiadaniu płocczanina, Andrzeja Kwasiborskiego, który jest jednym z największych amatorów art brut w Polsce.


Dnia 17 września o godz. 18 wybierzemy się pieszo w długą podróż podczas pokazu slajdów w ramach Klubu „Podróże” im. Tony’ego Halika „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”. O swojej podróży podczas spotkania opowiedzą nam Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, autor artykułów podróżniczych, organizator wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go… pieszo! Przeszedł całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami. Więcej szczegółów wyprawy zdradzimy na spotkaniu. Wstęp wolny.

Dwa dni później o godz. 18 zapraszamy na koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Julity Kożuszek (wokal) i Dawida Ludkiewicza (fortepian) w ramach cyklu SPOTKANIA Z BALLADĄ. Podczas recitalu przeniesiemy się do lat 20-tych słuchając najpiękniejszych piosenek oraz monologów pisanych dla Hanki Ordonówny, Viery Gran, Toli Mankiewiczówny z tamtych czasów. Wspaniałe teksty piosenek Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Henryka Własta, które zabiorą Państwo w czasy, gdzie uczucia może były takie same, ale smakowały zupełnie inaczej. Cena biletu: 30 zł (w przedsprzedaży w bileterii POKiS (Jakubowskiego 10) oraz na stronie bilety.pokis.pl, 40 zł (w Domu Darmstadt w dniu koncertu).

Wrzesień w Domu Darmstadt zapowiada się wyjątkowo. Zapraszamy na trzy fantastyczne wydarzenia pełne emocji, miłości i kultury.

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other