Tajemnicze kino naPowietrzACZa Kultury

Tajemnica to słowo, które określa treść filmów kolejnego naPowietrzACZa Kultury. W jednym Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) będzie poszukiwał zmysłowej sąsiadki Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”), w drugim – Raoul, który o rowerach wie wszystko, sam skrywa tajemnicę z nimi związaną. Trzeci, krótki film, to odnaleziony niedawno przez pracownika POKiS materiał dokumentalny z Płocka A.D. 1976. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield oraz Riley Keough. „Tajemnice Silver Lake” to niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

33-letni Sam (Andrew Garfield) mieszka w Los Angeles i czeka na swoją życiową szansę. Większość czasu poświęca grom wideo i podglądaniu pięknych kobiet, a z braku lepszych zajęć z pasją oddaje się zgłębianiu sekretów, jakich Hollywood kryje tysiące. Kto zostawia tajemnicze znaki na ścianach domów? Jakie wskazówki zakodowane zostały na starych VHS-ach? Co kryje się między wersami tekstów największych popowych przebojów? Jaki przekaz zaszyfrowano na stronach undergroundowych komiksów? Pewnego dnia jego piękna sąsiadka (Riley Keough) znika bez śladu. Aby ją odnaleźć, Sam wyrusza w pełną przygód podróż po Mieście Aniołów. W jego głowie wszystko zaczyna łączyć się w jedną mroczną układankę, którą postanawia rozwikłać. Za wszelką cenę.

Pokaz plenerowy na podwórku POKiS rozpocznie się 15 sierpnia 2020 o godz. 21.

Tuż przed filmem „Tajemnice Silver Lake” chcemy Wam pokazać krótki dokument, niedawno odnaleziony w POKiSie, które przedstawia Płock sprzed 44 lat. Dokument został zapisany na taśmie ORWO 16 mm. Po wstępnych oględzinach dowiedzieliśmy się, że film został wyprodukowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Płocku i że zawiera materiał z jednego z festiwali folklorystycznych.

Na tym etapie nie mieliśmy jeszcze dostępu do ścieżki dźwiękowej, którą taśma zawierała. Było to możliwe dopiero po zeskanowaniu taśmy i przeniesieniu jej na nośnik cyfrowy. Okazało się, że jest to 9 minutowy dokument zawiera relację z płockiego Festiwalu Folklorystycznego z czerwca 1976 roku! Zapraszamy na pokaz!

W niedzielę, 16 sierpnia zapraszamy całe rodziny na zabawną, ciepłą i poetycką adaptację książki Jeana-Jacquesa Sempégo – twórcy „Mikołajka”. „Tajemnica Raoula Taburina” to opowieść o tym, jak nasze niedoskonałości mogą być naszym przekleństwem, ale i siłą.

Raoul Taburin jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić każdą usterkę. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku. Pojawienie się w miasteczku fotografa, który chce uwiecznić na zdjęciu także mistrza napraw na jego rowerze, sprawi, że Raoul będzie musiał stawić czoła swoim lękom i ograniczeniom.

Pokaz plenerowy: 16 sierpnia 2020 godz. 10:30 | miejsce: podwórko POKiS | WSTĘP WOLNY (FILM Z POLSKIM LEKTOREM)

ZAPRASZAMY:-)

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other