Jeszcze będzie przepięknie – konkurs plastyczny

„Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”, konkurs dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca. Postanowiliśmy zatem rozweselić nasze miasto. Chcecie zrobić to z nami? Jeśli tak, to macie do tego świetną okazję. Prezydent Miasta Andrzej Nowakowski, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów wraz z Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”. Nagrodzone prace przyozdobią słupy ogłoszeniowe na terenie całego miasta.

Odwołanie koncertów i wydarzeń kulturalnych spowodowało, że słupy ogłoszeniowe POKiS eksponują jedynie plakaty odwołanych koncertów i imprez. Postanowiliśmy to zmienić organizując konkurs plastyczny. Wybrane prace konkursowe udekorują nasze miasto. Kolorowe słupy wniosą nieco radości i nadziei.

Jak widzisz funkcjonowanie świata w nowej rzeczywistości? Jak wyobrażasz sobie odnowienie relacji międzyludzkich po okresie izolacji? Swoją pracę możesz wykonać w dowolnej technice malarskiej, rysunkowej, graficznej lub mieszanej, ale warunek jest jeden – musi być kolorowo i wesoło!

Celem konkursu jest rozbudzenie aktywności twórczej oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej uczestników konkursu – mówi Justyna Ceglińska z Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży. Konkurs jest dedykowany dzieciom i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Przy wyborze zwycięskich prac będziemy się kierować zgodnością pracy z tematem, jakością wykonania pracy i oczywiście oryginalnością i pomysłowością. Prace można wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Do pracy należy dołączyć oświadczenia (wzór oświadczenia znajduje się w załączniku do regulaminu) o zgodzie na udział w konkursie oraz na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych uczestnika. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem konkursu, dostępnym tu…

Oprócz ekspozycji prac na słupach ogłoszeniowych, zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe od partnerów i przyjaciół POKiS oraz vouchery na nasze imprezy. Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe będą prezentowane również na wystawie pokonkursowej w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS zlokalizowanej w galerii handlowej Atrium Mosty.

Chcesz rozweselić nasze miasto? Jeśli tak to pokoloruj nasze słupy! Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów wraz z Galerią Sztuki Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie…”. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja.

Pobierz Oświadczenie 

Kontakt

Pytaj ile wlezie

Not readable? Change text. captcha txt
0

Start typing and press Enter to search

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other